Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti posle sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Kremlju.
„Govorili smo o svim temama, posebno o potrebi sećanja na junake koji su se borili protiv nacističkih okupatora. O tome koliko je važno da ne dođe do revizije istorije i konkretnim merama da se to učini. Razgovarali smo o svim aspektima bilateralne saradnje između Srbije i Rusije. Zadovoljan sam pažnjom sa kojom je predsednik Putin primio srpsku delegaciju i poštovanju koje nam je ukazao“, rekao je Vučić.
„Razgovarali smo o svim drugim temama, o saradnji u zdravstvu, o razmeni lekara, lekova, oni sada imaju neke lekove za decu, i veoma smo srećni što ćemo moći po tom pitanju da ostvarujemo dobre rezultate i što će to doneti nešto dobro našoj deci. Znate i koliko ugovor imamo u vojno-tehničkoj saradnji u prošlosti. Razgovarali smo o Kosovu i Metohiji, govorili o tome kako postoje dvostruki standardi u delu sveta koji pokušava da pritiscima natera Srbiju da se odreknemo dela naše zemlje, govorili smo o pritiscima da se uvedu sankcije Rusiji, o mnogim drugim temama. Bio je dug i sadržajan razgovor“, istakao je.
„Sa Sijem je bio značajan razgovor, zahvalan sam našim kineskim prijateljima. Ovaj put je bio mnogo važan za nas, da ukažemo našem narodu o važnosti Crvene armije u oslobađanju naše zemlje.“
Osvrnuo se na pisanje pojedinih opozicionih medija.
„Eto koliko smo odbačeni, Putin je danas imao dve bilaterale, sa Lulom, predsednikom Brazila od 200 miliona stanovnika, i sa Srbijom. Čak nisam hteo ni da ometam predsednika Sija, on je meni prišao tokom šetnje. Slika o kojoj su pisali je sa koncerta, normalno je takvo sedenje. Pored Putina je sedeo Si, što je normalno, a mi ostali smo sedeli po azbučnom redu, pa sam ja zbog toga sedeo između Palestine i Slovačke. Ako neko može da kaže da je nezadovoljan ovakvim gostoprimstvom, onda sa tim čovekom nešto nije u redu. Hvala predsedniku Putinu, Siju, hvala premijeru Ficu, hvala predsedniku Tokajevu“, rekao je Vučić.
Kaže i da je razgovarao sa mnogo afričkih prijatelja.
„Ujutru imamo još jednu obavezu i da vidimo kojim putem se vraćamo nazad. Ovi iz Baltika neće ni da me puste u Beograd da idem, ali to još nije zvanično“, kazao je on.
Suštinski je postignut dogovor o gasu i to je strašno važno za nas, naveo je Vučić.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izrazio je danas zahvalnost predsedniku Rusije Vladimiru Putinu zbog ogromne podrške teritorijalnom integritetu i suverenitetu Srbije i istakao da je zajednički zadatak dve zemlje da ne dozvole reviziju istorije.