7.5 C
Bijeljina
Четвртак, март 5, 2026
NaslovnaSvijetPolitikaVrhovni sud zadao Trampu neviđeni udarac

Vrhovni sud zadao Trampu neviđeni udarac

Datum:

[Vrhovni sud SAD je danas izdao naredbu Trampovoj administraciji da dok traje sudski postupak ne preduzima nikakve korake za deportaciju navodnih članova venecuelanskih bandi koji se trenutno nalaze u Teksasu, preneli su američki mediji.

 

Vrhovni sud je naredio Trampovoj administraciji da za sada ne sprovodi deportacije optuženih građana Venecuele primenom Zakona o neprijateljski nastrojenim strancima, prenosi NBC Njuz.

Sud nije odobrio niti odbio zahtev koji su podneli advokati pritvorenih, ali je efektivno odložio proces koji se tiče osoba trenutno pritvorenih unutar jurisdikcije Severnog okruga Teksasa.

„Vladi je naloženo da ne deportuje iz SAD nijednog privedenog člana navodne kriminalne grupe sve dok ovaj sud ne izda dalje naredbe“, navodi se u kratkoj sudskoj odluci.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Uhapšen bivši zamjenik Putinovog ministra odbrane

Bivši prvi zamenik ruskog ministra odbrane, Ruslan Tsalikov, uhapšen...

Putin sprema Ruse za sveopšti rat? Oglasile se sirene

Rusija je sprovela masovnu nacionalnu probu sistema upozorenja. Ova...

Rat kao crna kutija; CNN: Pentagon krije ključne informacije o ratu sa Iranom

Konferencija za novinare koju su u sredu u Pentagonu...

„Nafta ponovo teče“; Tramp pohvalio predsednicu Venecuele: „Sjajno sarađuje sa SAD“

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da vršilac...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име