9.2 C
Bijeljina
понедељак, новембар 17, 2025
NaslovnaSvijetPolitikaUN kao "glas razuma": Smrtonosni krug uzajamnog nasilja mora da prestane

UN kao „glas razuma“: Smrtonosni krug uzajamnog nasilja mora da prestane

Datum:

Generalni sekretar UN Antonio Gutereš izjavio je danas da je “apsolutno suštinski važno“ da se izbegne otvoreni rat u Libanu, koji bi imao duboke i užasavajuće posledice.

„Mora se obezbediti sigurnost i bezbednost svog osoblja UN. Naše mirovne misije ostaće na svojim pozicijama, zastava UN vijoriće se i dalje uprkos zahteva Izraela da se relociramo“, saopštio je Gutereš, a prenosi Rojters.

On je osudio sinoćni iranski napad na Izrael, i pozvao je na prestanak neprijateljstava u Libanu.

“Vreme je i za prekid vatre u Gazi, oslobađanje talaca, i isporuku pomoći Palstincima. Smrtonosni krug uzajamnog nasilja mora da prestane, vreme izmiče“, naveo je Gutereš.

Ranije danas izraelski ministar spoljnih poslova Izrael Kac izjavio je da je Guterešu zabranjen ulazak u tu zemlju jer nije „nedvosmisleno“ osudio iranski raketni napad Irana.

„Svako ko ne može nedvosmisleno da osudi gnusni napad Irana na Izrael, kao što su skoro sve zemlje na svetu uradile, ne zaslužuje da kroči na izraelsko tlo“, rekao je Kac.

Iran je juče ispalio više od 180 balističkih raketa na Izrael u trenutku kada eskaliraju sukobi između Izraela i libanske grupe Hezbolah, koju Iran podržava.

Gutereš je nakon tog napada izdao kratko saopštenje u kojem govori samo o „najnovijim napadima na Bliskom istoku“ i osuđuje sukob „koji sve više eskalira“.

 

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Božić pod barikadama: Nema vašara, samo strah od napada

Skoro deset godina nakon što je islamski ekstremista Anis...

Održan sastanak predstavnika civilnog sektora, sirijske vlade i Evropske unije u Damasku

Predstavnici sirijskog civilnog sektora održali su danas sastanak u...

Razgovarali Putin i Netanjahu

Predsednik Rusije Vladimir Putin razgovarao je danas telefonom sa...

Bivši američki obavještajac: Najvažnija stvar je potpuna pobeda Rusije

Odlučna ruska pobeda u Ukrajini bila bi proboj za...

Optužen i Bolsonarov sin

Vrhovni sud Brazila je danas jednoglasno prihvatio optužnicu protiv...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име