20.4 C
Bijeljina
субота, август 16, 2025
NaslovnaSvijetPolitikaRubio otkrio: Nismo sigurni da li su ozbiljni

Rubio otkrio: Nismo sigurni da li su ozbiljni

Datum:

Šef američke diplomatije Marko Rubio izjavio je povodom razgovora SAD sa Rusijom da je glavni cilj Vašingtona da proveri da li je Moskva „ozbiljna“ u pogledu mogućnosti okončanja rata u Ukrajini.

 

„Još ne mogu da odgovorim na pitanje da li su oni ozbiljni po pitanju mira“, rekao je američki državni sekretar novinarki Ketrin Heridž u intervjuu emitovanom sinoć na društvenoj mreži Iks.

Rubio se sa ruskom delegacijom, u kojoj je bio i ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, sastao ranije ove nedelje u Saudijskoj Arabiji.

Šef američke diplomatije odbacio je ideju o otpočinjanju razgovora sa Rusijom bez uključivanja Kijeva i evropskih saveznika Vašingtona.

„Nepravedno je reći da se nismo ni sa kim konsultovali o tome“, rekao je Marko Rubio, uveravajući da je razgovarao sa Ukrajincima „tokom ovog procesa“.

„Takođe nije tačno da nismo konsultovali naše saveznike u Evropi“, dodao je Rubio, tvrdeći da je razgovarao sa „pet ministara spoljnih poslova“ posle, ali i pre sastanka sa Rusima.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Završen istorijski sastanak na Aljasci: Putin mnogo pričao, malo rekao, Tramp zadovoljan ali…

Predsednik Amerike Donald Tramp i predsednik Rusije Vladimir Putin,...

Razgovor Putina i Trampa trajaće satima; „Dobar znak“

Razgovor između ruskog predsednika Vladimira Putina i predsednika SAD...

Salto mortale: Hilari Klinton pohvalila Trampa

Bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton izjavila je danas...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име