9.9 C
Bijeljina
недеља, октобар 26, 2025
NaslovnaSvijetPolitikaRubio: "Laž i prevara"

Rubio: „Laž i prevara“

Datum:

Američki državni sekretar Marko Rubio demantovao je informacije koje je objavio Njujork tajms o planovima američke vlade da smanji aktivnosti Stejt departmenta i zatvori niz diplomatskih misija u Africi.

 

„Ovo je lažna vest. Njujork tajms je postao žrtva još jedne novinarske prevare“, napisao je Rubio na platformi Iks.

Ranije danas, Njujork tajms je, pozivajući se na dokument od 16 stranica u koji je imao uvid, preneo da bi predsednik SAD Donald Tramp sledeće nedelje mogao da potpiše izvršnu naredbu kojom bi se smanjile aktivnosti Stejt departmenta na afričkom kontinentu i zatvorile brojne „nebitne“ ambasade i konzulati.

Njujork tajms je ranije objavio da je Stejt department razvio plan za zatvaranje desetak američkih konzulata i otpuštanje mnogih stranih službenika u svojim misijama širom sveta, što bi, prema oceni tog lista, moglo negativno da utiče na prikupljanje obaveštajnih podataka i odnose SAD sa inostranstvom.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Netanjahu: Izrael je suverena država; Amerika ne donosi odluke umjesto nas

Izraelski premijer Benjamin Netanjahu izjavio je danas da je...

Parlamentarni izbori u Argentini: Ključni dan za Milejev opstanak na vlasti

U Argentini se danas održavaju parlamentarni izbori, na kojima...

„Nisam završila“; Haris najavila revanš Trampu

Bivša potpredsednica SAD Kamala Haris izjavila je da razmatra...

Tramp hoće sastanak sa Putinom – pod jednim uslovom

Američki predsednik Donald Tramp otkrio je koji je njegov...

Vilders vodi, ali niko neće sa njim u koaliciju

Holandski krajnje desničarski političar Gert Vilders pozvao je lidere...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име