9.3 C
Bijeljina
недеља, март 16, 2025
NaslovnaSvijetPolitikaPutin i Tramp? "Dogovaramo"

Putin i Tramp? „Dogovaramo“

Datum:

Rusija i Sjedinjene Američke Države razgovaraju na temu priprema za mogući sastanak predsednika Rusije i SAD, Vladimira Putina i Donalda Trampa, izjavio je pomoćnik ruskog lidera Jurij Ušakov.

 

On je u komentaru koji je danas objavljen na Telegram kanalu novinara Pavla Zarubina rekao da predstavnici Rusije „razgovaraju o toj temi sa Amerikancima“, prenela je agencija RIA Novosti.

„Spremamo se za sastanak i on će biti organizovan čim se za to ukaže potreba“, kazao je Ušakov govoreći o pripremama za sastanak Putina i Trampa.

Sredinom februara američki predsednik Donald Tramp razgovarao je sa ruskim liderom Vladimirom Putinom. Putin je pozvao američkog kolegu u Moskvu. Razgovor je trajao skoro sat i po, potvrđeno je iz Kremlja.

Donald Tramp napisao je na svom nalogu na društvenoj mreži Truth Social da je imao „dug telefonski razgovor“ s ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

Govoreći o prekidu konflikta u Ukrajini, Tramp je rekao i da obojica veruju u „zdrav razum“.

Prema rečima američkog predsednika, on se složio sa Putinom da je potrebno da se sukob u Ukrajini završi, te da Rusija i SAD nameravaju da bez odlaganja počnu pregovore o rešenju ukrajinskog sukoba.

„Dogovorili smo se da naši timovi odmah počnu pregovore. I počećemo pozivom Zelenskom da ga obavestim o razgovoru koji je održan. Uradiću to odmah“, istakao je Tramp.

„Zatražio sam od državnog sekretara Marka Rubija, direktora CIA-je Džona Retklifa, savetnika za nacionalnu bezbednost Majkla Volca i specijalnog izaslanika Stiva Vitkofa da vode ove pregovore, za koje snažno verujem da će biti uspešni“, napisao je Tramp.

On je naveo da su milioni ljudi izgubili živote tokom rata Ukrajine i Rusije, navodeći da se to ne bi dogodilo da je on bio predsednik.

„Želim da zahvalim predsedniku Putinu na vremenu za ovaj poziv i na oslobađanju Marka Fogela, divnog čoveka kojeg sam lično pozdravio u Beloj kući“, napisao je Tramp na društvenoj mreži Truth Social.

Reklame

Povezane vijesti

Grenland ima odgovor za Trampa: Može da misli šta god hoće

Pobednik izbora održanih pre nekoliko dana na Grenlandu, lider...

Kreće Orbanov obračun: Vrijeme je da se istjera armija iz sjenke iz Brisela

Mađarski premijer Viktor Orban najavio je danas da će...

Odlučeno je: Ova ekipa će razgovorati o miru koji ceo svet čeka; Tramp prelomio

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski odobrio je sastav ukrajinske delegacije...

„On nije dobrodošao“

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio saopštio je...

Šok izjava Zelenskog; Tek što je Putin pristao

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je danas da ruski...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име