16 C
Bijeljina
четвртак, јул 31, 2025
NaslovnaSvijetPolitikaNezapamćeni haos u Americi: Tramp hitno šalje vojsku VIDEO

Nezapamćeni haos u Americi: Tramp hitno šalje vojsku VIDEO

Datum:

Administracija predsednika SAD Donalda Trampa saopštila je da će poslati 2.000 vojnika Nacionalne garde u Los Anđeles nakon drugog dana sukoba građana sa agentima imigracione službe tokom racija na lokalna preduzeća gde se sumnja da rade ilegalni migranti.

 

Ovaj potez označava veliku eskalaciju sukoba u Trampovom pokušaju da suzbije ilegalne imigracije, preneo je LA Tajms.

Garda je ranije bila raspoređena u Los Anđelesu tokom široko rasprostranjenih građanskih nemira, uključujući proteste 2020. godine nakon ubistva Afroamerikanca Džordža Flojda.

Bela kuća je saopštila u subotu da Tramp raspoređuje gardiste u Los Anđelesu kako bi se „pozabavili bezakonjem“ koje se raširilo u Kaliforniji, preneo je AP.

Guverner Kalifornije demokrata Gavin Njusom usprotivio se tom potezu, navodeći na platformi X da je Trampov potez „namerno zapaljiv i da će samo dovesti do povećanja tenzija“.

Američki ministar odbrane Pit Hegset zapretio je da će rasporediti vojsku u Los Anđelesu, uključujući marince, ako se nastavi nasilje.

Policija sa šlemovima i opremom za razbijanje demonstracija sukobila se sa demonstrantima u petak uveče, nakon što su agenti Službe za imigraciju i carine (ICE) uhapsili najmanje 44 osobe zbog kršenja imigracionih zakona.

Zamenik direktora FBI Den Bonđino rekao je da agencija vrši pregled dokaza sa protesta i sarađuje sa kancelarijom američkog tužioca.

“Pravo na okupljanje i protest ne uključuje dozvolu za napad na službenike za sprovođenje zakona, niti za ometanje i opstrukciju naših zakonitih imigracionih operacija“, rekao je Bonđino.

Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD) saopštila je da nije izvršila hapšenja u vezi sa demonstracijama, a raspoređena je kako bi se sprečili nemiri nakon što su se demonstranti, posle racija migranata, okupili ispred obližnjeg zatvora gde su navodno bili smešteni neki od pritvorenika i ispisali slogane protiv ICE na zidovima zgrade federalnog suda.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Kamala Haris se neće kandidovati za guvernerku Kalifornije

Bivša demokratska potpredsednica Sjedinjenih Američkih Država Kamala Haris neće...

Sin predsjednika Ugande prijetio da će odseći glavu lideru opozicije

Opozicioni lider u Ugandi Bobi Vajn izjavio je da...

Opasno upozorenje Rusije: Ultimatum je korak ka ratu

Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je...

Stejt department: SAD odbacuju konferenciju u UN o rešenju dve države

Portparolka Stejt departmenta Tami Brus izjavila je danas da...

Le Pen: Politički i moralni fijasko

Francuska liderka krajnje desnice Marin Le Pen oštro je...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име