18.2 C
Bijeljina
петак, јул 4, 2025
NaslovnaSvijetPanika velikih razmjera: Proglašeno stanje najviše uzbune

Panika velikih razmjera: Proglašeno stanje najviše uzbune

Datum:

Zbog ponovne erupcije vulkana u Indoneziji na snazi je naredba za evakuaciju stanovništva, a došlo je i do otkazivanja letova i zatvaranja aerodroma.

Vulkan visok 725 metara na ostrvu Ruang eruptira od sredine aprila, predstavljajući pretnju onima koji žive u blizini i vazdušnom saobraćaju u regionu.

Vulkan je u utorak eruptirao tri puta, šaljući oblake lave i pepela u nebo, što je izazvalo najvišu uzbunu koja kaže da postoji mogućnost cunamija izazvanog vulkanskim materijalom koji je završio u okeanu.

Ruang se nalazi nedaleko od obale većeg ostrva Tagulandang, odakle su vlasti pozvale više od 12.000 ljudi da se evakuišu, prenosi CNN.

Snimci koje je objavila Nacionalna uprava za katastrofe (BNPB) pokazuju ljude koji čekaju na evakuaciju u lukama i velike oblake pepela.

Erupcija u aprilu poremetila je više od 200 letova, a stotine stanovnika koji žive u blizini vulkana evakuisani su zbog straha od cunamija poput onog iz 1871. godine.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Katastrofa u Japanu: Nakon niza zemljotresa, eruptirao vulkan

Planina Šinmoe, aktivni vulkan na jugozapadu Japana, izbacila je...

Šokantne tvrdnje: Naređen raketni napad; Rusi su oborili putnički avion

Jedan azerbejdžanski medij objavio je dokaze koji sugerišu da...

Južna Evropa na udaru toplotnog talasa: Za tri dana očekuje se smrt 4.500 ljudi?

Zbog ekstremnih vrućina koje su pogodile južnu Evropu, očekuje...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име