22.1 C
Bijeljina
четвртак, октобар 30, 2025
NaslovnaSvijetPolitikaNove pretnje u Slovačkoj: Ministri su mete?

Nove pretnje u Slovačkoj: Ministri su mete?

Datum:

Slovačka policija zabeležila je porast pretnji na društvenim mrežama članovima vlade i visokim zvaničnicima zemlje nakon atentata na premijera Roberta Fica, saopštio je danas načelnik policije Lubomir Šolak na konferenciji za novinare.

Prema njegovim rečima, na društvenim mrežama pojavili su se komentari korisnika koji odobravaju atentat na slovačkog premijera.

„Pokušavamo da identifikujemo ljude koji iznose stavove koji podržavaju ovaj čin“, rekao je on, dodajući da ima na desetine slučajeva, a policija registruje i pretnje članovima vlade i drugim političkim liderima.

Zamenik načelnika MUP-a Slovačke Rastislav Poljakovič je naglasio da je pojačano praćenje grupa ljudi i mesta koji mogu predstavljati pretnju, prenosi slovački portal Aktuality. Slovački ministar unutrašnjih poslova Matus Šutai-Eštok rekao je danas da su pripadnici policije pojačali zaštitu državnih službenika, političara i predstavnika medija nakon pokušaja atentata na premijera zemlje.

Takođe je ocenio da je zemlja „skoro na ivici građanskog rata“.

Prema njegovim rečima, uključene su slovačke službe bezbednosti i regionalne policijske uprave. Policajci nadgledaju bezbednost svih poslanika praktično širom Slovačke.

Takođe je pojačan monitoring u blizini televizijskih stanica i dnevnih novina, prenose lokalni mediji.

U Bratislavi je policija danas popodne privela muškarca koji je osumnjičen za pretnje poslaniku stranke Smer-SD Ričardu Gluku. Pokušaj atentata na Roberta Fica dogodio se u sredu nakon sednice vlade.

Premijer je izašao u javnost koja ga je pozdravila, nakon čega se začulo nekoliko pucnjeva. Ispostavilo se da je strelac bio 71-godišnji muškarac po imenu Juraj K. iz grada Levice, koji je nakon toga priveden.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Berlin popustio Erdoganu; Stiže 20 „Eurofightera“

Isporuka 20 evropskih borbenih aviona "Eurofighter" Turskoj ojačaće kolektivnu...

Stiglo Trampovo odobrenje: Seul gradi nuklearnu podmornicu

Američki predsednik Donald Tramp objavio je danas na društvenim...

Ništa od Trampovog tajnog plana; Operacija da svrgne Madura pala u vodu

Dugogodišnji američki agent tajno je pokušao da regrutuje pilota...

U Holandiji počeli parlamentarni izbori; Izborna trka „izuzetno tesna“

Sva biračka mesta širom Holandije otvorena su jutros u...

Putine, pazi se…; Tramp: Nuklearna podmornica je pozicionirana

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je u ponedeljak da...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име