Jedno uobičajeno kupanje na jednoj plaži u Miamiju pretvorilo se u napetu situaciju kada se blizu kupača pojavio morski pas.
Iako bi mnogi u takvom trenutku počeli da paniče, vlasnica koja se kupala sa svojim psom pokazala je neverovatnu prisebnost i zaštitnički instinkt koji je oduševio hiljade gledalaca na društvenim mrežama.
Sve je zabeležila doktorka Elsa Orlandini, zaljubljenica u morske životinje čiji je hobi snimanje dronom. Slobodno vreme provodi snimajući morski svet uz obale Miamija – od raža i morskih krava do morskih kornjača i različitih vrsta morskih pasa.
U najnovijem videu koji je podelila na Instagram profilu @pixelation1111, njen dron je snimio crnovrlog morskog psa (Carcharhinus limbatus) kako se približava grupi ljudi u vodi – među kojima su bile njene prijateljice Silvia Govantes, koja je bila sa svojom kujicom Kiki, i Gigi Benitez, koja je ronila.
Iako morski psi nisu poznati kao ozbiljna pretnja ljudima – od 1959. godine zabeleženo je samo 11 neizazvanih ugriza – njihova znatiželja i nepredvidivost zahtevaju oprez. Orlandini je odmah upozorila prijateljice da se približava morski pas jer odsjaj sunčevih zraka na površini mora često otežava uočavanje takvih životinja.
Na snimku se jasno vidi kako Govantes smireno reaguje na upozorenje i drži svoju ljubimicu, postavljajući se između nje i morskog psa. „Kiki ide na plažu svaki dan“, rekla je Orlandini za Newsweek. „Voli da jede ribu, a njena vlasnica se uplašila da će pomisliti da je morski pas samo još jedan ručak.“
Video se ubrzo proširio Instagramom, prikupivši više od 1,1 milion pregleda i skoro 26 hiljada lajkova. Na objavu je stiglo mnogo komentara, a korisnici su hvalili hrabru i odlučnu reakciju vlasnice psa.
„Svaka čast devojci, bila je spremna da se bori sa morskim psom da zaštiti svog psa“, napisao je jedan korisnik, dok je drugi dodao: „Zaštitila je svog psa. Kakva žena!“