1.6 C
Bijeljina
субота, новембар 22, 2025
NaslovnaSvijetAktuelnoUžas u Nigeriji: Naoružani napadači odveli preko 200 dece

Užas u Nigeriji: Naoružani napadači odveli preko 200 dece

Datum:

Naoružani napadači oteli su danas više od 200 školske dece iz katoličkog internata u zapadnom regionu Nigerije, saopštilo je Hrišćansko udruženje Nigerije (CAN).

 

Porparol CAN-a Danijel Atori je kazao da se najnovija u nizu otmica u najnaseljenijoj zemlji Afrike dogodila u katoličkoj školi Svete Marije, u opštini Papiri, odakle su napadači oteli 215 učenika i 12 nastavnika, prenosi AP.

Atori je u saopštenju rekao da udruženje radi „na tome da osigura bezbedan povratak“ dece. Komanda državne policije Nigerije saopštila je da su se otmice dogodile u ranim jutarnjim satima, i da su vojne i bezbednosne snage od tada raspoređene na tom prostoru.

Škola Svete Marije, koju pohađaju deca uzrasta između sedam i 17 godina, nalazi se u blizini glavnog puta koji povezuje gradove Jelva i Mokva. U saopštenju sekretara državne vlade Nigerije navodi se da se otmica dogodila, uprkos prethodnim upozorenjima školama o povećanim pretnjama.

„Nažalost, Sveta Marija je ponovo otvorila školu i nastavila školske aktivnosti bez obaveštavanja ili traženja odobrenja od državne vlade, čime je izložila učenike i osoblje riziku koji se mogao izbeći“, navodi se u saopštenju.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Tramp nazvao novinarku prasicom: Bijela kuća ga brani

Bela kuća stala je u odbranu predsednika Sjedinjenih Američkih...

Otkrivena mreža pranja novca vrijedna milijarde dolara: Kuriri imaju ključnu ulogu

Nacionalna agencija za borbu protiv kriminala Velike Britanije (NCA)...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име