Džon Vlogs, jedan od najpoznatijih svetskih jutjubera, uhapšen je na Hvaru nakon što je s prijateljima napao službeno lice, a informaciju je potvrdio i njegov advokat.
Džon Vlogs (26) je optužen da je učestvovao u remećenju javnog reda i mira ispred jednog kluba, piše Slobodna Dalmacija.
Informaciju je za pomenuti portal potvrdio njegov advokat Denis Kulušić:
„Da, mogu potvrditi da je moj klijent osoba o kojoj govorite i da je uhapšen pod optužbom za prisilu prema službenoj osobi. Trenutno se nalazi u policiji i to je sve što vam u ovom trenutku mogu reći“, kazao je on.
Sve se dogodilo noći s nedelje na ponedeljak oko tri sata ujutro u jednom klubu, u neposrednoj blizini policijske stanice. Društvo koje je bilo s Vlogsom navodno je unutar kluba počeli da izazivaju probleme, skidali su se i razbijali čaše, zbog čega su ih redari odvukli do izlaza.
Tri policajca su zadobila lakše telesne povrede, a jutjuberu je izmeren više od jednog promila alkohola. I ostali učesnici incidenta bili su u alkoholisanom stanju, a najviše je imao jedan kod kojeg je izmereno čak 2,2 promila.
Vest o njegovom hapšenju tokom dana objavili su neki brazilski portali, a na Jutjubu se pre nekoliko sati pojavio video naslovljen: „Džon Vlogs uhapšen nakon sukoba s policijom u Hrvatskoj“.
Kako pišu brazilski portali, njegov prijatelj HenriK Silva poznat kao „Fontinelle“ izvestio je o događaju tokom prijenosa uživo na X-u