уторак, септембар 17, 2024
NaslovnaSportFudbalUrugvaj izbacio Brazil posle penala sa Kopa Amerika

Urugvaj izbacio Brazil posle penala sa Kopa Amerika

Datum:

Fudbalska reprezentacija Brazila završila je takmičenje na Kopa Amerika u četvrtfinalu posle poraza od Urugvaja na penale 4:2, nakon meča bez golova u 120 minuta.

Brazilcima nije pomogla ni činjenica da su od 75. minuta igrali sa igračem više nakon isključenja Naitana Nandesa.

Nije im pomoglo ni to što je selektor Dorival u periodu od 81. do 87. minuta ubacio petoricu igrača sa klupe da unese svežinu pred produžetak. Tada su ušli Daglas Luiz, Savio, Pereira, Martineli i Evanilson.

Imali su Brazilci dovoljno vremena da materijalizuju brojčanu prednost, energiju sa klupe, ali je odbrana Urugvaja bila čvrsta, disciplinovana i postojana, nije se savila pred naletima rivala.

Urugvaj je izdržao pod komandama trenerskog genija Marsela Bijelse.

U penal seriji, tragičari Brazila bili su Eder Militao, kojem je Serhio Rošet odbranio udarac sa 11 metara, i Daglas Luiz, koji je pogodio stativu.

Golman Brazila Alison Beker uspeo je da zaustavi jedan šut Urugvajaca, pročitao je Hose Mariu Himensea, međutim nije bio jednako uspešan kod preostalih udaraca rivala sa „kreča“.

Tačku na trijumf Urugvaja na „ruletu“ stavio je Manuel Ugarte.

Brazil je igrao bez Vinisijusa Džuniora koji je bio suspendovan. Meč je inače igran na stadionu „Elidžent“ u Nevadi.

Urugvaj će u polufinalu igrati protiv Kolumbije, dok drugi polufinalni par čine Argentina i Kanada.