12.1 C
Bijeljina
понедељак, септембар 16, 2024
NaslovnaSportTenisTejlor Fric u američkom sudaru obezbjedio plasman u finale US Opena

Tejlor Fric u američkom sudaru obezbjedio plasman u finale US Opena

Datum:

Američki teniser Tejlor Fric plasirao se u finale US opena u Njujorku.

On je posle tri časa i 21 minuta igre bio bolji od zemljaka Frensisa Tijafoa rezultatom 4:6, 7:5, 4:6, 6:4, 6:1.

Fric će u velikom finalu u nedelju igrati protiv Janika Sinera, koji je sa 3:0 savladao Džeka Drejpera.

Tejlor je bolje otvorio duel protiv Tijafoa, brejkom, poveo je sa 3:0, međutim, Tijafo je osvojio pet od šest narednih gemova i tako poveo u setovima.

Drugi period je bio mirniji, brejk lopti nije bilo do 10. gema, kada je Fric stigao do set lopte, ali je nije iskoristio.

Imao je popravni i u 12. gemu je došao do tri vezane brejk lopte, ujedno i set, te je iskoristivši prvu, izjednačio rezultat.

Treći set je počeo brejkom Tijafoa, a interesantno, do kraja ovog perioda nije bilo šansi za riternera, te je Frensis stigao nadomak trijumfa.

Četvrti set je takođe bio relativno miran, jedinu brejk loptu, ujedno i set, imao je Fric u 10. gemu. Materijalizovao je i uveo susret u odlučujući set.

Krenuo je jako, napravivši dva brejka, da bi do kraja susreta samo još jednom jedan drugom oduzeli servise, tako da sve to nije uticalo na rezultat.

Fric će u velikom finalu igrati protiv Sinera, sa kojim se sastajao dva puta, oba u Indijan Velsu. Te 2021. je slavio, da bi mu se 2023. Siner revanširao.