12.7 C
петак, октобар 18, 2024
NaslovnaSportTenisNovak se plasirao u polufinale Šangaja: Naredni protivnik Tejlor Fric

Novak se plasirao u polufinale Šangaja: Naredni protivnik Tejlor Fric

Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Šangaju pošto je savladao Čeha Jakuba Menšika na 2:1. Po setovima je bilo 6:7, 6:1, 6:4.

Sukob generacije – tako bi mogao da se nazove duel koji su odigrali 19-godišnji Čeh i 37-godišnji Srbin. Na kraju je ipak iskustvo prelomilo, te će Đoković u polufinalu snage odmeriti sa Fricom.

Ozbiljno se Novak namučio protiv Menšika, što na to jasno ukazuje činjenica da se prvi set završio taj-brejkom i to u korist 19-godišnjaka.

Ludačke servise je pogađao Jakub, Novaku je trebalo dugo vremena da pokuša da pronađe odgovor na njih. Izvršio je pritisak na bekhend rivala, što je rezultiralo brejkom tek u devetom gemu, za 5:4.

Ipak, već u narednom mu je istom merom uzvratio Menšik, te smo vrlo brzo gledali taj-brejk u kojem je Novak pretrpeo poraz, peti put ove sezone.

Koštale su ga greške, kojih je bilo i previše.

Potpuno drugo lice Srbina smo imali prilike da vidimo u drugom setu. Pojačao je intenzitet, dominirao u dužim razmenama i koristio prilike da napadne svaki drugi servis Jakuba.

To se isplatilo, došao je do ranog brejka i čuvao prednost do kraja, te je rezultat na semaforu bio ubedljiv – 6:1.

Odlučujući set je doneo dramu. Nije se predavao 19-godišnjak, a Đoković je uz dva skraćena riterna prokockao dve brejk šanse u prvom servis gemu rivala.

Međutim, nije sebi dozvolio da dva puta ponovi isto i u petom gemu je sjajnim bekhend riternom poveo sa 3:2.

Olakšanje nije trajalo dugo, jer se nakon potvrđenog brejka uhvatio za levo koleno i to nekoliko puta, što je jasno ukazivalo na problem.

Uprkos bolu i „uspavanih“ linijskih sudija koji su mnogo grešaka napravili tokom ovog susreta, skupio je hrabrosti i zadao konačan udarac Čehu u 10. gemu za konačnih 6:4.