NaslovnaSportTenisĐere objasnio zašto je predao Đokoviću

Đere objasnio zašto je predao Đokoviću

Srpski teniser Laslo Đere otkrio je razloge predaje meča Novaku Đokoviću u drugom kolu US opena.

Đere je pri rezultatu 6:4, 6:4, 2:0 za Novaka odlučio da prekine duel.

To je učinio zbog povrede trbušnog mišića, a problemi su počeli tokom drugog seta.

„Mislim da sam generalno odigrao dobar meč. Malo sam tužan kako sam izgubio prvi set. Igrao sam prilično dobro i taj gem na 5:4 je bio baš loš. Imao sam svojih šansi u prvom setu. U drugom setu sam osećao da igram bolje od njega i mislim da je rezultat to pokazivao do 4:2: Uspeo sam da ga brejkujem. U drugom setu sam počeo da osećam blago zatezanje u trbušnom mišiću pri servisu, ali samo malo. Onda na 4:3 to je bio oštar bol. Od tog trenutka nije bilo šanse za povratak. Imao sam ovakvih problema tokom svoje karijere, znam osećaj. Možda je i neka ruptura, ne znam. Nisam bio sposoban da serviram kao što mogu, tako ne možete da igrate protiv Novaka. Izgubio sam drugi set, probao da igram u trećem. Servis je bio na 50-60 odsto. Nisam video poentu da nastavim, moguće da bih samo pogoršao. Ujutru ćemo uraditi testove, nadam se da povreda nije ozbiljna“, rekao je Đere.

Đoković će u narednoj rundi igrati protiv Alekseja Popirina.