петак, септембар 20, 2024
NaslovnaSportFudbalSpektakl u evropskom klasiku! Real preživeo Alijanc arenu uprkos dominaciji Bajerna: Junak...

Spektakl u evropskom klasiku! Real preživeo Alijanc arenu uprkos dominaciji Bajerna: Junak i tragičar više nego jasni

Datum:

Bajern Minhen i Real Madrid remizirali su 2:2 (0:1) na Alijanc areni u fantastičnoj prvoj utakmici polufinala Lige šampiona! Kraljevski klub je vodio, pa Bavarci preokrenuli, ali je na kraju evropski klasik okončan bez pobednika. Od nule se kreće u revanšu u Madridu osmog maja.

Kao što se i očekivalo od dva giganta, pravi spektakl smo gledali na Alijanc areni, koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta. Na kraju, zadovoljniji ishodom mogu da budu gosti zahvaljujući dvostrukom strelcu Vinisijusu Žunioru.

Iako je Real prvi poveo u 24. minutu preko brazilskog napadača, Bajern je sve vreme bio bolji protivnik. Konstantno je napadao i stvorio zavidan broj prilika, naspram defanzivnog i na kontre orijentisanog rivala.

Bavarcima se to isplatilo kroz blickrig preko Liroja Sanea u 53. i Harija Kejna iz penala u 57. minutu, ali nedovoljno da se ostvari trijumf. Raspoloženje Nemcima pokvario je Vinisijus pogotkom iz jedanaesterca u 83. minutu.

Ako je Vini junak, onda je Kim Min Jae tragičar. Pored toga što je prelako ispao kod prvog gola, skrivio je i jedanaesterac kod drugog.