23.8 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalSkandal u kvalifikacijama za Ligu šampiona u meču Egnatija-Borac:! Albanci skandirali "Ubij...

Skandal u kvalifikacijama za Ligu šampiona u meču Egnatija-Borac:! Albanci skandirali „Ubij Srbina“, sudija prekinuo meč

Bruka i sramota odigrala se na utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona između albanske Egnatije i Borca iz Banjaluke! Sa tribina su se u jednom momentu začuli povici „Ubij Srbina“ zbog čega je meč momentalno prekinut!

Pored skandaloznih pokliča, na tribinama gdje su se našli albanski navijači mogle su se vidjeti zastave „UČK“ što je skraćenica za takozvanu „Oslobodilačku vojsku tzv. Kosova“.

I prvi meč u Banjaluci je takođe „doživeo“ prekid, a tada su se Albanci bunili da ne žele da igraju zbog skandiranja navijača Borca.

Inače, Borac je pobjedio u prvom meču, dok je u drugom na poluvremenu rezultat 1:1, što odgovara Banjalučanima, koji bi na taj način prošli dalje u narednu fazu takmičenja.

Poveli su Albanci golom Ibrahimoglua u 17. minutu, dok je Jovo Lukić izjednačio u 30. minutu.