19.9 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalPartizan nemoćan u Moskvi – CSKA rutinski rešio pitanje pobednika

Partizan nemoćan u Moskvi – CSKA rutinski rešio pitanje pobednika

Pred skoro 25.000 navijača fudbaleri Partizana poraženi su od CSKA iz Moskve u drugoj utakmici na bratskom kupu rezultatom 3:0.

Golove za domaće su postigli Musaev u trećem i Kelven u 51. minutu meča i Zoran Tošić u 89. minutu.

Partizan će do kraja boravka u Moskvi odigrati još jedan meč sa članom ruske Premijer lige, a radi se o Lokomotivi.

Nije Partizan imao idealan start utakmice na stadionu CSKA u Moskvi.

Stanojević je malo promešao sastav, pa tako sada za razliku od meča sa Dinamom od starta meča nije bilo Zahida, De Medine, Kalulua i Ovusua.

Iako je ovo bio bratski duel između dve ekipe koje gaje dobre odnose, bolje reći za navijače oba kluba.

Prvo je posle samo dva minuta igre Marko Živković se požalio na povredu. Tu nije bio kraj problema za crno-bele, jer su primili gol iz prvog napada koji je usledio posle tri minuta.

Loše je Goh izbacio loptu posle napada sa leve strane, Musaev je došao do poseda i lepo pogodio gornji desni ugao gola Nemanje Stevanovića, koji je na ovom meču branio za Partizan.

Crno-beli su se posle primljenog gola malo konsolidovali, pa je i Goh zapretio u osmom minutu.

Nekako je Partizan držao tu neku kontrolu na sredini terena, sa druge strane domaći fudbaleri su tako sporadično pretili golu crno-belih, koji je na ovom meču branio Nemanja Stevanović.

Upravo je čuvar mreže crno-belig dobro intervenisao u 23. minutu kada je posle jedne izgubljene lopte na sredini terena, CSKA mogao da poveća svoju prednosti, ali Čalov posle centaršuta Krugovoja nije uspeo da zatrese mrežu, zbog dobre odbrane Stevanovića.

Imali su i fudbaleri Partizana svoje šanse u prvom delu meča. Tako je u 27. minutu Nikola Antić pogodio stativu, posle dobro izvedenog prekida iskosa sa desne strane, dok je još uzdaha navijača crno-belih izazvao Aleksandar Šćekić koji je u smiraj prvog poluvremena posle dobrog centaršuta Nikole Antića glavom prebacio gol Akinfeeva.

Ipak je ekipa CSKA bila ta koja je više pokazala u prvom delu meča, svoje akcije su strpljivo gradili i imali kontrolu utakmice tokom većeg dela prvih 45 minuta meča.

Tako je Kelven u 41. minutu mogao do gola, ali je njegov uadarac otšao pored gola Partizana.

I to je bilo sve vredno pomena u prvom delu igre, koji je kada se sve sabere prošao u jednom mirnom tonu i kontrolisanoj igri sa od strane obe ekipe.

Opet je Partizan loše počeo poluvreme. U prvom je primio gol u trećem minutu, a u drugom je poklekao u šestom.

Lako su fudbaleri CSKA došli do kaznenog prostora, gde su onda uputili udarac, međutim tu se istakao Miloš Krunić koji je branio u drugom delu meča, ali je na odbitak nalateo Kelven, i na njemu je bilo da samo loptu pošalje u nebranjeni deo mreže crno-belih.

Fudbaleri CSKA kao da su u drugom delu meča malo pojačali ritam, pa su šanse domaćina bile sve učestalije. Tako je Fjodor Čalov mogao da poveća prednost svog tima, ali nije bio precizan.

Izvršio je Aleksandar Stanojević mnogo promena, ali neke razlike u igri nije bilo. Partizan je bio dosta slabiji u nastavku meča, sa manje izleta na polovinu rivala.

Od polovine drugog poluvremena, fudbaleri CSKA su stali na loptu, i na u laganom ritmu su preveli utakmicu kraju.

Partizan je pokušavao iz prekida da nešto uradi, ali su svi napadi crno-belih u nastavku meča bili jalovi.

Do kraja meča CSKA je postigao još jedan gol i to preko Zorana Tošića, koji je zatresao mrežu bivšeg kluba tek što je kročio na teren,