Vaterpolo reprezentacija Srbije je šampion Evrope! Delfini su heroji nacije! Uspela je Srbija da savlada Mađarsku u finalu Evropskog prvenstva u Beogradskoj areni rezultatom 10:7.
Utakmica je krenula prema očekivanjima, igralo se uzdržano, znali su Srbi i Mađari da je ulog veliki. Prvi su do gola došli gosti, preko Viviđarija, ali je potom prvi pogodak za Srbiju postigao Miloš Lukić. Kasnije je do gola došao Radomir Drašović, pa su Delfini došli i do prvog vođstva.
Nađ je potom pogodio, ali je Srbija posle sjajne odbrane Milana Glušca bila precizna preko Nikole Lukića, po drugi put. Igralo se gol za gol, Janšik i Ciđvari su doneli Mađarskoj prednost. Do kraja su pogađali Dušan Mandić i Nemanja Vico za Srbiju, odnosno Varga za Mađare, pa se na pauzu otišlo sa nerešenim ishodom – 5:5.
Drugo poluvreme je počelo sa stilom, prepoznatljivim šutom Dušana Mandića, dok je posle sjajne odbrane Srbija došla do najveće prednosti, preko Vasilija Martinovića. Ipak, Fekete je pogodio za smanjenje prednosti, pa se u poslednju deonicu ušlo sa plus jedan.
Posle osam minuta igre bez pogotka za Srbiju, Dušan Mandić je pogodio i četiri minuta pre kraja Delfini su vodili dva gola razlike.
Kasnije su redom pogađali Lazić i Mandić, a Srbija je osvojila Evropsko prvenstvo!

