14.9 C
Bijeljina
четвртак, октобар 30, 2025
NaslovnaSportOstali sportoviUroš Stevanović ostaje selektor vaterpolista Srbije do kraja OI u Los Anđelesu

Uroš Stevanović ostaje selektor vaterpolista Srbije do kraja OI u Los Anđelesu

Datum:

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović produžio je ugovor do kraja Olimpijskih igara u Los Anđelesu, koje će biti održane 2028. godine, saopšteno je danas iz VSS.

Stevanović je sa selekcijom Srbije osvojio zlato na ovogodišnjim OI u Parizu.

„Stevanović je prvi ugovor sa Savezom potpisao u oktobru 2022. godine. U oktobru ove godine mu je istekao i odmah smo potpisali novi. Lako smo se dogovorili. Uradio je, u uslovima koji nisu bili laki, veliki posao i sa timom u čiji su kvalitet mnogi sumnjali uspeo da stigne do fantastičnog rezultata i treće uzastopne olimpijske medalje za Srbiju. I selektor je izrazio želju da nastavimo saradnju, ima naše puno poverenje i zajedno nastavljamo dalje“, rekao je predsjednik VSS Viktor Jelenić, prenosi Tanjug.

Stevanović je reprezentaciju Srbije preuzeo u oktobru 2022. godine, poslije ostavke selektora Dejana Savića.

„Moja želja nije bila sporna. Biti selektor je ispunjenje najveće želje i kao što je predsednik rekao lako smo se dogovorili. Ovo je novi olimpijski ciklus i idemo dalje“, izjavio je Stevanović.

Stevanović je na prvom velikom takmičenju sa selekcijom Srbije na SP u Fukuoki 2023. godine osvojio četvrto mjesto. Srbija je ove godine na EP u Zagrebu bila sedma, a šesta na SP u Dohi.

Vaterpolisti Srbije su na ovogodišnjim OI u Parizu osvojili zlato, pošto su u finalu pobijedili Hrvatsku 13:11.

 

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

„ZOI u Sarajevu najodvratnije – agent KGB je zataškao…“

Čuveni ruski sportski fotograf Sergej Kivrin (70) prisetio se...

Snup Dog će biti „ambasador sreće“ na Zimskim olimpijskim igrama u Italiji

Američki reper Snup Dog vratiće se na Zimske olimpijske...

Senzacija – Srbija pregazila Brazil za osminu finala SP!

Odbojkaši Srbije napravili su senzaciju i pobedili Brazil sa...

Debakl Srbije u Manili: Češka pregazila „orlove“

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od Češke sa 3:0...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име