32.7 C
Bijeljina
среда, август 27, 2025
NaslovnaSportOstali sportoviMirko Marinković – kralj futsala Republike Srpske za 2024. godinu

Mirko Marinković – kralj futsala Republike Srpske za 2024. godinu

Datum:

Na svečanoj manifestaciji Dani fudbala Republike Srpske, održanoj u prestižnom ambijentu Banskog dvora u Banjoj Luci, za najboljeg futsalera Republike Srpske u 2024. godini proglašen je Mirko Marinković,  sportista izuzetne karijere i nesalomive posvećenosti malom fudbalu.

Trenutno član KMF Brod iz Broda, Mirko je sa ovim klubom ostvario istorijski uspjeh,  plasman u Premijer futsal ligu BiH. Ovaj podvig dodatno je zaslađen njegovim izvanrednim učinkom, sa postignuta 44 gola bio je najbolji strijelac lige.

Njegov golgeterski instinkt i liderske sposobnosti nisu novost za ljubitelje futsala. Dok je nosio dres KMF Radnik Bijeljina, Marinković je takođe bio najbolji strijelac Premijer lige BiH sa istim brojem pogodaka 44, te je s Radnikom osvojio titulu prvaka države i predstavljao BiH u prestižnoj Ligi šampiona.

Sa tuzlanskim Salinesom okitio se još jednom titulom državnog šampiona, dok je u austrijskom Linzu nastupao u Ligi šampiona, noseći boje tamošnjeg kluba i potvrđujući svoj kvalitet i na međunarodnoj sceni.

Bogatu karijeru gradio je i kroz nastupe za KMF Ugljevik, KMF Beli anđeo i KMF Policajac iz Banje Luke, klubove kojima je uvijek donosio iskustvo, sigurnost i golove.

Mirko Marinković je danas mnogo više od sportiste. Rođeni Bijeljinac sa 39 godina je simbol predanosti, rada i uspjeha. Njegovo ime je upisano zlatnim slovima u istoriju futsala Republike Srpske. Svojim primjerom inspiriše nove generacije da vjeruju u sebe, da sanjaju velike snove i da ih ostvaruju na terenu, srcem, nogama i nepokolebljivom voljom.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Andrej Barna usporio i ostao bez medalje!

Srpski plivač Andrej Barna zauzeo je 6. mesto u...

Nikola Jokić u suzama: Plakao zbog pobjede svog konja

Na hipodromu u Subotici, održane su trandicionalne kasačke trke...

Prva trejl trka „Busija 2025“ okupila trkače na Majevici

Na Majevici je, u okviru manifestacije Dani dijaspore, održana...

Pobjednik turnira u futsalu Lopare 2025 „Pekara Majevičanka“ iz Bijeljine

U Loparama na sportskom poligonu Osnovne škole „Sveti Sava“...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име