17.7 C
Bijeljina
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportOlimpijske Igre 2024Srceparajući ishod za Hrvatsku – Dženg osvojila zlato, Vekićevoj "samo" srebro!

Srceparajući ishod za Hrvatsku – Dženg osvojila zlato, Vekićevoj „samo“ srebro!

Datum:

Kineska teniserka Ćinven Dženg je olimpijska šampionka, dok će Hrvatica Dona Vekić morati da se zadovolji srebrom.

U velikom finalu u Parizu, Dženg je pobedila Vekićevu sa 2-0 u setovima – 6:2, 6:3.

Za obe teniserke ovo su prve olimpijske medalje u životu, dok je, podsetimo, srebro prethodno pripalo Igi Švjontek.

Dvadesetjednogodišnja Kineskinja je ovom pobedom potvrdila da je bila ubedljivo najbolja igračica na turniru, nakon što je prethodno Igu Švjontek ostavila bez seta na šljaci.

Nervi su se videli kod Vekićeve na početku meča, a kod Kineskinje ne. Dženg je to iskoristila i lako došla do 2:0.

Propuštene šanse obeležile su prvi set za hrvatsku teniserku. Imala je dve da odmah vrati brejk, a onda i jednu da smanji na 4:3.

Nijednu nije iskoristila, a onda je na 2:5 upala u novi problem.

Umesto da iskoristi gem loptu, sudija je jednu lopticu procenio dobrom, iako je verovatno bila u autu, pa je Dženg nedugo zatim iskoristila taj momentum i povela sa 1-0.

Verovatno veća borba viđena je u drugom setu nego u prvom, iako je Dženg ponovo povela sa 2:0.

Ovog puta uspela je Vekićeva da se momentalno vrati i nedugo zatim izjednači, ali je ponovo „pala“ kada je bilo ključno.

Na servisu Dženg prir rezultatu 3:3 Dona je imala sjajnu šansu da dođe do brejk lopte, ali je loše odreagovala. Već u sledećem gemu dopustila je protivnici četiri brejk lopte, a poslednju nije iskoristila.

Par minuta kasnije Dženg je rutinski odservirala za pobedu i postala nova olimpijska šampionka.