четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportOlimpijske Igre 2024Novak Đoković saznao novog rivala u pohodu na zlato: Nemac ponizio Italijana...

Novak Đoković saznao novog rivala u pohodu na zlato: Nemac ponizio Italijana na Olimpijskim igrama

Datum:

Nemački teniser Dominik Kepfer prošao je u osminu finala Olimpijskih igara pošto je u tri seta porazio Matea Arnaldija u drugoj rundi 3:6, 6:2, 6:1. Trenutno 70. na listi je tako zakazao okršaj protiv Novaka Đokovića.

Nije se očekivalo da će tako lako doći do slavlja u trećem setu, tokom kog je Italijan bio u totalnom nokdaunu. Nije znao 45. na planeti šta ga je snašlo i položio je koplja posle malo više od sat i po vremena borbe.

Poveo je Arnaldi prvi u uvodnom setu sa 3:0, zatim ispustio brejk vođstva, ali ga opet i vratio u osmom gemu tako rešivši ovaj period meča u svoju korist. U drugom setu mu Kepfer nije dao nikakve šanse, dva puta je oduzimao servis Mateu i došao do poravnanja.

Treći set počeo je sa tri neiskorišćene brejk lopte za Italijana, a nakon toga usledio je raspad. Izgubio je dva svoja servis gema, rivalu dozvolio da povede 5:0 i na kraju ga eliminiše.

Duel srpskog asa i Nemca na programu je u sredu, a termin će biti naknadno poznat.