17.7 C
Bijeljina
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportOlimpijske Igre 2024Konačno malo sreće u Parizu!: Srbija se pogotkom Jakšića u posljednjoj sekundi...

Konačno malo sreće u Parizu!: Srbija se pogotkom Jakšića u posljednjoj sekundi plasirala za polufinale Olimpijskih igara

Datum:

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je Grčku u 1/4 finalu Olimpijskih igara rezultatom 12:11. Odlučujući pogodak postigao je Nikola Jakšić samo 1,4 sekunde prije kraja.

Screenshot

Interesantno da je Grčka samo 5 sekundi ranije uspjela da izjednači na 11:11 preko Vlahopulosa. Očekivao se produžetak, ali fenomenalni Jakšić je udarcem sa distance matirao Grčkog čuvara za neviđeno slavlje „Delfina“.

Screenshot

Meč za infarkt, od prvog do poslednjeg minuta! Srbija je na poluvrijeme odnijela prednost 6:5 ali su Grci u nastavku meča ubrzo preokrenuli.

Dva izjednačena tima, igralo se gol za gol, ali Srbija je pokazala veće srce.

Nikola Jakšić je riješio pobjednika, ali svi momci su zaslužili epitet igrača otakmice.

Preko sjajnog Filipovića na golu sa deset odbrana, do Mandića i Na kaju i Jakšića, koji je pokazao da ima nevjerovatan udarac.