23.8 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalNikolić spasio Partizan novog debakla: Samo remi u Lučanima

Nikolić spasio Partizan novog debakla: Samo remi u Lučanima

Fudbaleri Mladosti i Partizana remizirali su u Lučanima rezultatom 1:1 (1:0) u utakmici 26. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Partizan nije uspeo da povrati prvo mesto na tabeli, te sada sa bodom manje i utakmicom više od Crvene zvezde više ništa ne zavisi od njega.

Posle srećnih 2:2 u 172. „večitom“ derbiju i poraza od Napretka u Humskoj (0:1), Partizan je vezao treći uzastopni meč bez trijumfa i ozbiljno se udaljio od šampionskih ambicija.

Novi ozbiljan udarac timu Igora Duljaja ovim remijem zadala je i Mladost, koja je sve bila samo ne „mlada“ u ovom susretu.

Naime, osim „bonusa“ Veličkovića, u timu Tomislava Sivića svih preostalih 10 igrača imalo je preko 31 godinu.

I sa tim iskustvom, Lučanci su umeli da se odbrane od jalovih napada Partizana, ali i da ga kazne u samom finišu prvog poluvremena.

Bojan Kovačević je loše procenio let lopte posle centaršuta sa desne strane, a napadač Mladosti Petar Bojić glavom zatresao mrežu Jovanovića za novi šok za Partizan.

Prethodno su, po kaljuzi u Lučanima, gosti iz Beograda zapretili u par navrata preko Goha, Baždara i najagilnijeg Zahida.

U drugom delu je Partizan krenuo na sve ili ništa, ali je bio bliži primanju drugog gola, nego postizanju svog prvog.

Veličković i Patrik Eze su promašivali zicere pred golom Jovanovića i Mladost je zbog toga bila kažnjena u 85. minutu.

Sjajnu akciju Natha i Zahida golom za 1:1 je krunisao Nemanja Nikolić..Ipak, do kraja je ostalo premalo vremena za Partizan, pa ovaj novi kiks znači dodatno udaljavanje od šampionske titule, koja se u Humskoj čeka punih šest godina.

Crno-beli sada imaju 61 osvojen bod, jedan manje uz utakmicu više od Crvene zvezde, koja od 16.00 na svom stadionu dočekuje Radnički 1923 iz Kragujevca.

I imaće priliku da pobedom „pobegne“ najvećem rivalu na velikih +4.