16 C
петак, септембар 20, 2024
NaslovnaSportFudbalNeslavan debi Dejana Stankovića na klupi Spartaka

Neslavan debi Dejana Stankovića na klupi Spartaka

Srpski trener Dejan Stanković porazom od Orenburga startovao je na klupi moksovskog Spartaka.

Moskovljani su u prvom kolu ruske Premijer lige poraženi na gostovanju rezultatom 2:0.

Strelci golova za pobednički sastav bili su Argentinac Matias Peres u 62. minutu i Turčin Emirdžan Gurluk pet minuta kasnije.

Tako je nastavljena niska uspeha Orenburgana svom terenu protiv Moskovljana koji su poslednji put slavili na ovom gostovanju još 2020. godine.

Dolazak Dejana Stankovića na klupu Spartaka nije prekinuo negativnu tradiciju po ovaj tim. Orenburg se inače prethodne sezone borio za opstanak u ruskom šampionatu.

Podsetimo, srpski trener je ovog leta preuzeo trofejni klub posle nepune sezone provedene u mađarskom Ferencvarošu, sa kojim je uzeo titulu.

Stanković je jedan od trojice srpskih trenera koji vode ruske timove ove sezone.

Saša Ilić je na klupi Pari Nižnjeg Novgoroda, a Marko Nikolić predvodi moskovski CSKA i upravo će ova dva tima igrati međusobni meč u narednom kolu.

CSKA je u subotu odigrao bez golova sa Rostovim, dok Nižnji u pobedeljak gostuje ekipi Rubina.