23.8 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalLiverpul u 99' do pobede; Petrović dva puta savladan u remiju Čelsija

Liverpul u 99′ do pobede; Petrović dva puta savladan u remiju Čelsija

Fudbaleri Čelsija odigrali su nerešeno 2:2 u gostima kod Brentforda, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Čitav meč među stativama, za „plavce“ proveo je srpski internacionalac Đorđe Petrović.

On je loptu iz mreže vadio u dva navrata, najpre u 50. minutu, kada je pogodio Rasmusen, a potom i u 69, kada je precizan bio Visa.

Čelsi je do početka drugog poluvremena imao prednost, zahvaljujući pogotku Džeksona u 35. minutu, ali je u finišu spasavao živu glavu, a do boda je stigao u 83. posle gola Disasija.

Tim Maurisija Poćetina je 11. na tabeli sa 36 bodova, dok je Brentford 15. sa 26 poena.

U istom terminu, Liverpul je neprijatno iznenadio svoje navijače, odigravši samo 0:0 sa Notingem Forestom na strani.

Liverpul je imao znatno više pokušaja od rivala, ali samo jedan u okvir gola, koji je branio Sels.

Činilo se da je poslednju šansu da nešto promeni imao Njunjes u petom minutu nadoknade vremena, međutim, Urugvajac je dobio još jednu šansu.

Igrao se deveti minut „produžetka“, kada je uspeo da na centaršut Mekalistera postigne pobedonosni gol.

„Redsi“ su prvi na tabeli sa 63 boda, četiri više od Sitija, uz meč više, dok su „šumari“ 17. sa 24 poena i predstoji im borba za opstanak.