четвртак, септембар 12, 2024
NaslovnaSportTenisKrejčikova posle drame osvojila Vimbldon!

Krejčikova posle drame osvojila Vimbldon!

Čehinja Barbora Krejčikova postala je nova šampionka Vimbldona

Krejčikova je posle tri seta i drame u poseldnjem gemu pobedila Italijanku Jasmin Paolini – 6:2, 2:6, 6:4, posle nepuna dva sata igre.

Barbora, šampionka Rolan Garosa 2021. godine, nastavila je tamo gde je stala njena sunarodnica Marketa Vondrušova, prethodna šampionka Vimbldona, dok je pred Paolini nije iskoristila istorijsku priliku, da postane prva Italijanka sa peharom najprestižnijeg turnira.

Krejčikova je 32. teniserka sveta, odlično je počela meč protiv sedme igračice  na WTA list, jer je prvi set dobila nakon  što je dva puta oduzela servis protivnici.

Italijanka taj zaostataknije uspela da vrati, pa je posle 36 minuta na semaforu stajala prednost za Čehinju.

Paolini je u drugom setu uzvratila istom merom, jer je i ona napravila dva brejka i tako izjednačila  u setovima.

Treći set doneo je veiliku borbu, brejk prilike niej bilo sve do sedmog gema.

Češka teniserka je tada napravila brejk, da bi Paolini u desetom gemu, u kom je Krejčikova servirala za trofej, imala dve brejk lopte.

Krejčikova je obe uspela da spasi, a u istom gemu propustila dve meč lopte, da bi na kraju treću uspela da iskoristi.

Krejčikova je osvojila drugi grend slem u karijeri, pošto je 2021. godine bila podigla pehar na Rolan Garosu.