1 C
Bijeljina
четвртак, фебруар 6, 2025
NaslovnaSportKošarkaZlata vrijedna pobjeda Partizana: Braun bacio Virtus na koljena

Zlata vrijedna pobjeda Partizana: Braun bacio Virtus na koljena

Datum:

Partizan je u 25. kolu Evrolige ostvario veoma važnu pobedu u Bolonji protiv Virtusa rezultatom 81:71.

Igrači Partizana su tako došli do 13. pobede, uz 12 poraza u elitnom takmičenju, dok je Virtus na skoru 7-18.

Trijumf protiv Virtusa je bio bitan za nastavak plej-in trke, koja će u preostalih devet rundi biti potpuno otvorena.

Crno-beli su prekinuli niz od tri poraza od rivala iz Bolonje i nastavili pohod ka pozicijama koje znače eliminacionu košarku ove sezone.

Najbolji u ekipi Partizana bio je Sterling Braun sa 20 poena, uz pet asistencija i četiri skoka, Karlik Džons je postigao poen manje, dabl-dabl učinak je ostvario Tajrik Džons sa po 12 poena i 12 skokova, a Brendon Dejvis je dodao 11 poena.

U ekipi Virtusa bolji od ostalih je bio Tornike Šengelija sa 16 poena, osam asistencija i pet skokova, a dvocifreni učinak imao je i Ajzea Kordinije sa 13 poena, uz pet skokova i četiri asistencije.

U prvoj četvrtini Partizan su vodili Braun i Ajzak Bonga, koji su kombinovano postigli 13 od 17 poena crno-belih (Braun osam, Bonga pet), dok je Virtus koristio odličan šut za dva poena (8/9).

Već na startu druge četvrtine Partizan serijom 6:0 stiže do izjednačenja, da bi zatim trojku za novo vođstvo Virtusa postigao Metju Morgan.

Od tog trenutka sledi nova serija crno-belih, ovog puta 7:0 za plus četiri srpskog tima (30:26).

Partizan je u nastavku uspeo da poveća prednost i na odmor otišao sa plus osam (44:36), nakon trojke Ife Lundberga i zakucavanja Brauna.

Nastavio je Partizan u istom ritmu i na početku drugog poluvremena i već posle prvog napada poenima Tajrika Džonsa došao do dvocifrene prednosti (46:36).

Usledile su dve uzastopne trojke Karlika Džonsa i Lundbega za plus 14 (52:38), da bi Virtus u završnici sa tri uzastopne trojke prišao na 61:54.

Partizan je imao odgovor i posle trojke Brauna vraća dvocifrenu prednost (64:54), dok je treća četvrtina završena rezultatom 66:57.

Virtus je sa četiri vezana poena otvorio poslednju četvrtinu, smanjivši na 66:61, a zatim je u nekoliko navrata prišao i na minus četiri.

Crno-beli su trojkom Dejvisa i košem uz faul Karlika Džonsa uspeli da odbiju nalet Virtusa i na polovini poslednje deonice poveli sa 75:67.

U naredna dva i po minuta igre italijanski tim je napravio seriju 4:0, ali je Partizan košem uz faul Tajrika Džonsa otišao na „sigurnih“ sedam poena razlike (78:71).

Usledila je dobra igra Arijana Lakića u odbrani i Partizan je do kraja bez većih problema došao do trijumfa.

Crno-beli u narednom kolu, u petak gostuje Monaku, dok Virtus dočekuje ekipu Pariza.

Reklame

Povezane vijesti

Zvezda ide ka plej-ofu: Savladan Asvel u Areni

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Asvel rezultatom 73:66 u...

Naravno: Jokić je MVP!

Srpski košarkaš u Denver Nagetsima Nikola Jokić proglašen je...

Novi detalji šokantnog trejda – Dončić kupio kuću, pa plakao

Bivši košarkaš Dalasa Čendler Parsons ispričao je nove detalje...

Lebron Džejms se oglasio zbog trejda Dončića u Lejkerse: Lažete!

Cijeli NBA svijet je u potpunom rasulu nakon vijesti...

Luka Dončić trejdovan u Lejkerse: Reakcija Durenta sve govori

Iz trenutka u trenutak ređaju se reakcije čuđenja i...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име