16.6 C
Bijeljina
петак, јул 4, 2025
NaslovnaSportKošarkaStiv Ker napušta klupu SAD – već je poznat naslednik

Stiv Ker napušta klupu SAD – već je poznat naslednik

Datum:

Nakon što je košarkaška reprezentacija SAD peti put uzastopno osvojila olimpijsko zlato, doći će do promena na klupi „drim-tima“.

Pobeda nad Francuskom u finalu Igara u Parizu bila je poslednji meč za dugogodišnjeg selektora Stiva Kera.

Evan Sideri iz „Forbsa“ je objavio da je Ker odlučio da se povuče i prepusti ulogu selektora svom pomoćniku i treneru Majami Hita Eriku Spolstri.

Spolstra bi, dakle, trebalo da vodi američku reprezentaciju na domaćim Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine.

„Stiv Ker će se verovatno povući kao glavni trener tima SAD, što znači da će novi vodeći glas biti potreban za Olimpijadu 2028. u Los Anđelesu. Erik Spolstra se smatra snažnim unutrašnjim favoritom da postane sledeći trener tima SAD nakon Grega Popoviča i Kera„, ističe Sideri.

Spolstra je, inače, trener srpskog reprezentativca Nikole Jovića u redovima Majami Hita.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Luka Mitrović napušta Zvezdu

Srpski centar Luka Mitrović više neće biti član Crvene...

Partizan potvrdio: Bonga produžio ugovor do 2027. godine!

Košarkaški klub Partizan je završio jedan od najvažnijih potpisa...

Miloš Teodosić završio karijeru!: Oprostio se emotivnom porukom…

Jedan od najboljih srpskih košarkaša svih vremena, Miloš Teodosić,...

Brendon Dejvis otišao iz Partizana!

Brendon Dejvis nije više košarkaš Partizana, saopštio je klub. Američki...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име