8.2 C
недеља, октобар 20, 2024
NaslovnaSportKošarkaPartizan se mučio protiv Zadra: Bonga i Karlik Džons spriječili senzaciju

Partizan se mučio protiv Zadra: Bonga i Karlik Džons spriječili senzaciju

Košarkaši Partizana savladali su Zadar u dvorani „Krešimir Ćosić“ rezultatom 75:71 u meču 5. kola ABA lige.

Crno-beli su na vrlo teškom gostovanju u jednom momentu „klizili“ ka porazu, ali su uspeli da se vrate i u poslednjoj četvrtini dođu do preokreta.

Tako je Partizan sačuvao maksimalan učinak na Jadranu, sa svih pet trijumfa do sada.

Za tri dana će u Beogradu gostovati Virtus iz Bolonje, u okviru 5. kola Evrolige.

Počelo je u egalu, mada je Partizan prvi stekao prednost od devet poena (7:16), ali je i brzo ispustio.

Već do odlaska na veliki odmor je Zadar uspeo da se potpuno vrati i iskoristi pad Partizana, te je posle prvih 10 minuta bilo 19:20.

U drugoj deonici smo videli brzu seriju Partizana od 11:2 za prvu dvocifrenu prednost na meču.

Ovog puta, ona je opstala do kraja drugog kvartala, i to zahvaljujući dobrom finišu i seriji 6:0 za pristojnih 31:42 na velikom odmoru.

Na startu drugog poluvremenu videli smo debi Ajzee Majka u dresu Partizana i odmah njegovu trojku iz prvog šuta. Međutim, Partizan je u tim momentima neshvatljivo krenuo da tone.

Zadar je uspeo da kreira seriju od čak 13:0 kojom je poveo i odmah se i publika probudila u domu „Krešimira Ćosića“.

Dobili smo pravu dramu, a Zadar je pred poslednjih 10 minuta imao četiri poena prednosti – 58:54.

Partizan je odreagovao na startu odlučujućeg perioda i trojkom Isaka Bonge poveo sa 58:59.

Zatim smo gledali rezultatsku klackalicu i promene u vođstvu u nekoliko navrata, dok pomenuti Bonga i Karlik Džons nisu uzeli stvari u svoje ruke.

Bonga je ubacio još jednu trojku, a omaleni plejmejker iz Južnog Sudana završio nekoliko akcija na majstorski način.

Ključna je bila njegova serija od pet vezanih poena na 1:50 do kraja kojom je Partizanu doneo prednost od 69:73.

Nakon toga Zadrani više nisu uspeli da se vrate, a Partizan je nekako izvukao trijumf na vrućem gostovanju.

Najbolji igrač utakmice bio je Vladimir Mihailović sa čak 29 poena. Jedini dvocifreni u ekipi Zadra bio je još Amar Gegić sa 14 koševa.

U Partizanu, Isak Bonga je ubacio 16 poena, Karlik Džons 14, a Balša Koprivica 11 poena uz sedam skokova i čak četiri rampe. Dvocifren je još bio Frenk Nilikina sa 10 pogodaka.

Zadar: Mihailović 29p, Vol 2p, Klarica 6p, Gegić 14p, 5sk, Proleta, Žganec 7p, 7sk, 4as, Mazalin 7p, 4sk, 4as, Ramljak 6p, 9sk, Gilbert 2p.

Partizan: K. Džouns 14p, 4sk, Nilikina 10p, Koprivica 11p, 7sk, Nakić 4p, Marinković 4p, 5sk, Pokuševski, Braun 9p, Bonga 16p, 5sk, Lakić, Majk 3p, T. Džouns 4p, 5sk.