14.3 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportKošarkaPartizan demolirao Trapani i osvojio prvi trofej u sezoni

Partizan demolirao Trapani i osvojio prvi trofej u sezoni

Košarkaši Partizana su doslovno pregazili ekipu Trapani Šarka sa 89:61 na njihovom terenu, čime je četa Željka Obradovića došla do prvog trofeja u sezoni. Doduše, radi se o turniru prijateljskog karaktera, ali svakako je ovo veliki vetar u leđa pred početak sezone.

Ovaj meč protiv nove ekipe u Seriji A može posebno i da oduševi navijače crno-belih, kao i njihovog trenera Željka Obradovića koji je praktično u nešto više od 24 sata uspeoa da ispravi sve greške i nepravilnosti viđene protiv Tortone u polufinalu ovog turnira.

Tu je već bilo jasno da škripi u ekipi Partizana, da nešto ne štima, pošto su crno-beli i jedva izvojevali pobedu. Međutim, na meču sa Trapanijem je bilo dosta manje tih „loših“ stvari. Štaviše, njih je bilo samo u prvih 10 minuta, dok se nisu uhodali.

Odmah nakon kraja prve četvrtine, tačnije i delom druge, Trapanij je odolevao Partizanu, da bi crno-beli podigli svoj nivo košarke i prvo se odlepili na devet poena prednosti. Potom je ta prednost otišla na ogromnih 24 poena nakon treće deonice.

Poslednja deonica je bila puko odrađivanje posla, ali i prilika za razigravanje ostatka ekipe.

Partizan se na ovom meču „mučio“ u samo prvih 10 minuta, ti minuti su bili baš osetljivi za crno-bele. Opet u napadu nije bilo previše kreacije, odbrana je škripala i to je koristio Kris Orton u napadu koji je grabio ofanzivne skokove veoma lako.

Polako je Partizan gradio svoju igru, gradio je svoju prednost, a to se videlo tek sredinom druge deonice.

Partizan je tu već vezao nekoliko veoma dobrih napada, uspeli su da se odlepe i odu na čak plus osam, kada je sve bilo i lakše. Trapani je u drugo poluvreme izašao poprilično „pogubljen“, dok su crno-beli zaigrali dosta bolje. Jednostavno, povezali su mnogo svoju igru u napadu, kao i u odbrani što se videlo na terenu.

Prednost je samo rasla i rasla i rasla… Da bi porasla do ogromna 24 poena na kraju ove deonice. Tada se već Trapani i predao, što se videlo i u poslednjih 10 minuta meča.