9.8 C
Bijeljina
среда, октобар 29, 2025
NaslovnaSportKošarkaNovo saopštenje KSS: "Moralne lekcije drži čovek koji nije svestan koji klub...

Novo saopštenje KSS: „Moralne lekcije drži čovek koji nije svestan koji klub predstavlja“

Datum:

Posle konferencije za novinare gde se javnosti prvi put kao predsednik KSS obratio Nebojša Čović usledilo je novo saopštenje.

Ovim saopštenjem iz redova KSS su dali odgovor na reakciju Ostoje Mijailovića i Zorana Savića koji su reagovali na izbor Nebojše Čovića na mestu prvog čoveka košarkaškog saveza Srbije.

Oglašavanja predsednika KK Partizan i sportskog direktora tog kluba preko svojih privatnih naloga na društvenim mrežama u ime kluba koji trenutno predstavljaju, nakon što smo kao članovi Skupštine KSS jednoglasno glasali za izbor novog predsednika KSS i četiri potpredsednika Saveza – smatramo neozbiljnim i nedostojnim jednog kluba. Posebno kluba sa takvom istorijom i značajem za srpsku košarku”.Postoji izreka koja kaže “mudri ćute, kada se sa nečim ne slažu…”. Ovde to nije slučaj, ali smo mi kao članovi Skupštine KSS bili primorani da se oglasimo javno, ne kako bi branili predsednika Saveza i potpredsednike, već naše pravo kao delegata Skupštine. A jedna od tih prava je izbor najviših tela. Ne pada nam napamet da se pravdamo ljudima koji ne shvataju težinu i delikatnost trenutka u kome se nalazi naša košarka. Nažalost, osim neslaganja koji su mogli da iskažu gospostvenije, nisu pre izbora uputili nijedan konstruktivan predlog za dobrobit naše košarke, niti oredložili kandidata, već samo iskazali neslaganje i doveli u pitanje naš izbor i naš kredibilitet, time što smo glasali po nečijoj volji, a ne po sopstvenoj savesti”, stoji u saopštenju skupštinara KSS.

Oni su apostrofirali kako veruju da su doneli najbolju moguću odluku u interesu ovdašnje košarke.

Izuzetno je neozbiljno da nam moralne lekcije drži čovek koji nije svestan koji klub predstavlja, šta je srpska košarka, i kave posledice imaju njegovi “tviteraški ispadi”.Podsećamo predsednika i zagonetnog sportskog direktora istog kluba da u ovom sazivu Skupštine KSS i među potpredsednicima ima ljudi koji su u prošlosti dali mnogo više Partizanu od njih. I na terenu i delima. To se posebno odnosi na sportskog direktora koji ima mnogo veće brige od naših legitimnih odluka”, navodi se na kraju saopštenja.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Zvezdina peta pobjeda u nizu: Lako protiv Asvela

Košarkaši Crvene zvezde u sedmom kolu Evrolige na svom...

Obradović potvrdio: Povredio se Džabari Parker!

Trener Partizana Željko Obradović na konferenciji za medije je...

„Tripl dabl“ Jokić: Više asistencija nego poena, prva pobjeda Denvera VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa upisali su prvu pobedu u sezoni,...

Maestralni Luka Dončić za istoriju!

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa na svom terenu deklasirali su...

Partizan očajan, Pariz zatrpao koševe u beogradskoj Areni

Košarkaši Partizana pretrpeli su poraz od Pariza 101:83 u...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име