Bilo je jasno i ranije da će Frenk Nilikina i naredne sezone nositi dres Partizana.
Nije se Francuz proslavio u prvoj sezoni po povratku u Evropu u dresu crno-belih.
Jeste osvojio titulu u ABA ligi i Superligi Srbije, ali deluje da je mogao više da pruži na parketu.
Francut je sada obelodanio i potvrdio da će ostati u Partizanu, tačnije to je rekao u intervjuu za lokalni sajt BeBasket.
„Bilo je sjajno vratiti se u Evropu, Evroligu i na parket. Interesantno je vratiti se u ritam sa nekoliko utakmica sedmično, putovati, osetiti intenzitet Evrolige i atmosferu. Šteta je što nismo stigli do plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali to će nam biti cilj naredne sezone u Partizanu. Na ličnom planu, motiviše me to što ćemo igrati elitno takmičenje i naredne sezone„, rekao je Nilikina.
Imao je reprezentativac Francuske mnogo problema sa povredama prošle sezone, zbog čega je propustio nekoliko utakmica.
„Osetio sam da mi je nedostajalo vreme na terenu. Posle nekog vremena, kada imaš ulogu sa malom minutažom, oseti se sve. Gubiš osećaj. Svakom je potrebno da igra„.
Ipak Nilikina trenutno primat daje nastupu na Evropskom prvenstvu u dresu Francuske, gde se cilja najbolji rezultat.
„Sada je mnogo lakše, kad imaš ritam utakmica, osećaš automatizme. Imali smo već jednu pripremnu utakmicu. Kada dođeš iz NBA u reprezentaciju, drugačija su pravila, manji je teren, manje prostora za igru u tranziciji… Naravno, igrači su drugačiji, takva su reprezentativna takmičenja. Sada je drugačije, jer sam odigrao sezonu ovde i to te pripremi za reprezentaciju. Veliki je plus što ću imati kontinuitet i na Evrobasketu„, kaže Nilikina i zaključuje:
„Situacija u reprezentaciji je dobra, konkrencija zdrava, to nam daje mogućnost da se podignemo kao tim„.