9.3 C
Bijeljina
уторак, јануар 27, 2026
NaslovnaSportKošarkaMajami pušta Batlera zbog Luke Dončića

Majami pušta Batlera zbog Luke Dončića

Datum:

Majami Hit se sprema da napadne potpis Luke Dončića.

 

Već smo pisali da Majami Hit planira uskoro da se reši Džimija Batlera i njegova cena nikada nije bila niža.

Da Džimi Batler slučajno ostane u ekipi i iskoristi opciju u ugovoru da produži ostanak u Majamiju na još godinu dana, Hit bi morao da ga plati 52,4 miliona dolara.

Majami Hit strateški planira leto 2026. godine, kada bi mogli imati preko 80 miliona dolara prostora u „seleri kepu“ s obzirom da Batler ne ostaje i da ga ova plata ne čeka.

Kako piše „Miami herald“, ovo je nešto što bi im omogućilo da jure velike slobodne igrače poput Luke Dončića.

Prema jednom izvoru, Hit je selektivan u svom pristupu građenju tima, odbijajući poteze koji bi preuzimali ugovore koji traju duže od sezone 2025/26, osim ako ne dobiju dodatne resurse, poput pikova na draftu, kao kompenzaciju.

Cilj franšize je da sačuva finansijsku fleksibilnost za tu sezonu, kada će nekoliko Ol-star igrača, uključujući Dončića, postati slobodni agenti.

Nije tajna da je Dončić velika želja Peta Rajlija i Majami Hita i kada dođe leto 2026. godine, videćemo koliko ovde zapravo i ima „vatre“ ili samo „dima“.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Nema Devonte Grejema nema ni odgovora VIDEO

Devonte Grejem, bek Crvene zvezde, nije bio deo ekipe...

Preokret kakav se ne pamti u istoriji Evrolige: Partizan slavio posle – 27 protiv Hapoela

Košarkaši Partizana savladali su Hapoel Tel Aviva u Minhenu...

Mediji: Ko sabotira završnicu Kupa u Nišu?

Do finalnog turnira Kupa "Radivoj Korać" ostalo je manje...

Zvezda u „Kneževini“ pokazala snagu

U utakmici punoj oscilacija, propuštenih prilika i teških odluka,...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име