четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportKošarkaLoša partija Zvezde u Moskvi protiv Zenita: Završen VTB kup

Loša partija Zvezde u Moskvi protiv Zenita: Završen VTB kup

Datum:

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Zenita iz Sankt Peterburga rezultatom 83:70 u poslednjoj utakmici VTB kupa u Moskvi.

Posle tesnog poraza od CSKA, te pobede nad Lokomotivom, tim Janisa Sveropulosa je duel protiv Zenita odigrao po principu „toplo-hladno“.

U prvom poluvremenu je sve delovalo vrlo dobro, sa vođstvom, čvrstom odbranom i igrom pod obručima, ali i bez ijedne pogođene trojke.

U nastavku je crveno-bele stigao umor i potpuno su se „ugasili“, iako je proradio šut van linije 6,75.

Pogađali su najviše Ajzea Kenan i Kodi Miler-Mekintajer, ali ih je sve u senci ostavio Dvejn Bejkon koji je pogotovo u trećoj četvrtini zatrpao koš srpskog tima.

Na kraju je meč završio sa 19 poena, ali sa pet trojki u pomenutom delu meča. Pratio ga je Aleksandr Ščerbenev sa 16, dok je pod košem dominirao Aleks Pojtres, strelac 14 pogodaka.

U ekipi Zvezde je Miler-Mekintajer imao 20 poena, osam skokova i šest asistencija, a jedini dvocifren još je bio Ajzea Kenan sa 10 koševa.

Majk Daum i Luka Mitrović su imali po osam, Uroš Plavšić sedam, Nikola Kalinić pet, a Ognjen Dobrić četiri, a Dejan Davidovac tri.