7.1 C
Bijeljina
четвртак, јануар 1, 2026
NaslovnaSportKošarkaJokić sve dalje od četvrtog trofeja MVP-a

Jokić sve dalje od četvrtog trofeja MVP-a

Datum:

Bliži se kraj ligaškog dela NBA sezone, a MVP trka je nikad jača. Skoro cijele godine se dva igrača bore za tu nagradu – Nikola Jokić i Šej Gildžes-Aleksander.

Oba igrača imaju nevjerovatne, istorijske sezone te će sitni detalji odlučiti ko dobija nagradu za igrača sezone.

Jokić ima trip-dabl prosek, što mu nikad nije pošlo za rukom u karijeri. Sa druge strane Šej je ubedljivo najbolji strelac lige i vođa najboljeg tima. Srpski košarkaš juri istoriju, pokušava da bude treći igrač u istoriji koji je uzeo četiri MVP nagrade za pet godina (uz Lebrona i Vilta Čemberlejna). Među tri je najbolja igrača u skokovima, poenima i asistencijama i statistički igra jednu od najboljih sezona u istoriji sporta. Njegov najveći „minus“ je timski učinak, jer je Denver tek četvrti na Zapadu.

Kanađanin ima prosek od 32.9 poena po utakmici, dok je njegov Tander prvi u konferenciji sa skorom 64-12. Igra najbolju košarku u karijeri i njeguje jedan od najboljih ofanzivnih učinaka u istoriji. Oba igrača zaslužuju nagradu i na svojoj strani imaju argumente prenosi Arena sport.

Ostalo je još samo šest utakmica do kraja ligaškog dela, što daje igračima posljednju priliku da pokažu glasačima zašto baš oni zaslužuju MVP.

Američki mediji cijele sezone upoređuju ova dva igrača, a ESPN je napravio nezvanično glasanje za najboljeg u sezoni. Tačno 100 analitičara i NBA insajdera je dalo svoje glasove na ovoj anketi, a oni su ponovo prevagnuli u korist Šeja.

Kanađanin je dobio 77 od 100 prvih glasova, dok je Jokiću otišlo preostalih 23. Tako je Gildžes-Aleksander dobio 931 poen, a Srbin 769 kaže Arena sport.

Pratite www.bijeljinalive.com putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Reklame

Povezane vijesti

Partizan „spustio rampu“ za Tajrika – ništa od odlaska u Olimpijakos

Košarkaški klub Partizan nije dao "zeleno svetlo" Tajriku Džonsu...

Sudijska lakrdija u Valensiji: Igra bolja ali novi poraz Partizana

Košarkaši Valensije pobedili su ekipu Partizana sa 86:73 u...

Tajrik Džons na izlaznim vratima: Partizan dovodi centra iz Grčke?

Kris Silva, centar AEK-a, pominje se kao potencijalno novi...

Vučić isprozivao Ostoju Mijailovića?: „Vi imate neke ljude, ne smeju svoj klub da gledaju“

Predsednik Košarkaškog kluba Partizan Ostoja Mijailović prolazi kroz možda...

Penjaroja: „Igrači posustaju, nisu fokusirani – nemam problem sa Parkerom“

Novi trener Partizana Đoan Penjaroja se obratio novinarima na...
spot_img

POSTAVI ODGOVOR

молимо унесите свој коментар!
овдје унесите своје име