16 C
петак, септембар 20, 2024
NaslovnaSportFudbalKatai za pobedu Zvezde u Surdulici – Glazer sprečio senzaciju

Katai za pobedu Zvezde u Surdulici – Glazer sprečio senzaciju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik u Surdulici 2:0 u meču 29. kola Superlige Srbije.

Crveno-beli su bili apsolutni favoriti na ovom meču i taj epitet su i opravdali, doduše nimalo lako kako je bilo očekivano.

Oba gola za Beograđane postigao je rezervista Aleksandar Katai u 75. i 88. minutu.

Pored Kataija najzaslužniji za pobedu gotiju, zapravo za činjenicu da je Zveza izbegla neprijatnost prve vrste, je golman Omri Glazer koji je odbranio dve veliekšanse fudbalera Radnika.

Superliga, 29. kolo

Radnik – Crvena zvezda 0:2 (0:0)

Katai 75, 88

Stadion: Efbet, Surdulica

Sudija: Stanko Ostraćanin

Najpre je, u prvom poluvremenu, ni sam ne zna kako verovatno, odbranio pokušaj Anđelkovića nakon što ga je lopta pogodila u nogu i odbila se do igrača Radnika.

Iz te situacije bilo je teže promašiti nego dati gol, ali Anđelković se, valjda, uplašio, pomalo i iznenadio šanse koja mu se ukazala pa je podbacio.

U drugom poluvremenu Glazer je zablistao i nakon kiksa Đige.

Defanzivac je gotovo predao loptu u noge igraču Radnika, ovaj proigrao Hajdarevića koji je bio u gotovo idealnoj poziciji da matira Izraelac, međutim i njemu je Glazer čitao šut i po ko zna koji put ove sezone prilepio sebi etiktu junaka meča.

Surduličane je kazna stigla ubrzo…

Golu Kataija prethodio je njegov prodori i stativa, da bi koji minut kasnije Zvezdin „džoker“ (ušao u 46. umesto Stamenića) efektno pogodio u metu – sjajno ga je proigrao Kraso lob pasom, a Katai iz“ prve“ savladao danas sjajnog Ranđelovića.

Zvezda je povela u 75. minutu, za svoje ogromno olakšanje i sve je potom bilo relaksiranije po šampiona. Radnik se otvorio, zaigrao rizičnije što je neminovno ostavilo veći prostor za goste da novim golom stave tačku.

Iz jedne takve akcije Katai je ponovo profitirao, ostao je sam na drugoj stativi, i glavom, na centaršut Mijailovića stavio tačku na trijumf.

Vredi reći da je Zvezda u prvom poluvremenu dva puta opasno pretila Radniku, preko Hvanga i Olanjinke, te da je tada Ranđelović refleksnim reakcijama mamio aplauze publike.

Surduličani su danas odigrali daleko kvalitetnije nego što to pokazuje njihov položaj na tabeli, energižno, taktički disciplinovano, precizno, i malo je nedostajalo da neprijatno iznenade šampiona.

Kao što je i Vladan Milojević rekao posle meča, sa današnje utakmice pamtiće samo pobedu.