23.8 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalGol Severine odlučio pobjednika na Banovom Brdu: Partizan se plasirao u kvalifikacije...

Gol Severine odlučio pobjednika na Banovom Brdu: Partizan se plasirao u kvalifikacije za Ligu šampiona

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti Čukarički 1:0 i obezbjedili drugo mjesto kolo prije kraja Superlige, automatski i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Strijelac jedinog gola za goste danas bio je Ksander Severina u 55. minutu, ali je najzaslužniji za ovakav ishod bio golman Partizana Aleksandar Jovanović, po ko zna koji put ove sezone najbolji u timu Partizana.

Čuvar mreže crno-belih je sa tri-četiri intervencije spasio svoj tim u prvom poluvremenu, bio je daleko najvažniji adut tima iz Humske, koji je daleko bolje odigrao u nastavku, kada je i pečatirao triumf i drugo mjesto.

„Moram još jednom da spomenem Acu Jovanović, sjajno je opet branio, odbranio tri-četiri šanse“, pohvalio je trener gostiju Albert Nađ svog najpouzdanijeg igrača ove sezone.

Pretposljednje kolo Superlige Srbije donijelo je ne samo rasplet u borbi za drugo mjesto, koje je na kraju odbranio Partizan i zbog činjenice da je u isto vrijeme u Lučanima TSC poražen od Mladosti 2:0.

U Evropu će naredne sezone i kragujevački Radnički, prvi put u istoriji, što mu je već danas omogućio Partizan pobedom protiv Čukaričkog koji je bio jedina preostala pretnja po tim Feđe Dudića za ostvarenje davnašnjeg sna.