17.7 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalZvezda ubjedljiva, debi golovi Milsona i Elšnika – Delije napustile stadion

Zvezda ubjedljiva, debi golovi Milsona i Elšnika – Delije napustile stadion

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Tekstilac 4:0 kao gosti u Bačkoj Palanci u okviru trećeg kola Superlige.

Ekipa Vladana Milojevića posle dva kola ima dve pobede i remi, dok je ekipi iz Odžaka ovo bio treći poraz u elitnom društvu i jasno je da će do kraja voditi grčevitu borbu za opstanak iako je još rano za ovakve zaključke.

Sve golove gosti su postigli u drugom delu meča.

U prvom, Zvezda je odigrala za zaborav, ispod svih standarda ekipe koja cilja Ligu šampiona i ovo leto. Tekstilac je čak mogao i da povede u tom delu meča, Ilić je imao veliku šansu pred prezimenjakom na golu Zvezde, ali se nije proslavio, doduše imali su i Beograđani jednako izglednu kada se Šerif obrukao na tri metra od mreže.

Nastavak je doneo punu kontrolu crveno-belih, šanse koje su se ređale od početka drugog dela meča i golove koje su gosti postizali kao na traci.

Superliga, 3. kolo

Tekstilac – Crvena zvezda 0:4
Strelci: Milson 53, Endiaj 63, Elšnik 69, Duarte 83
Stadion: „Slavko Maletin Vava“ (Bačka Palanka)
Sudija: Danilo Nikolić

Prve golove u novom dresu postigli su Felisio Milson, ubrzo je zamenjen, i Timi Maks Elšnik koji je sa oreolom rezerviste stigao da se upiše u strelce.

Druga dva gola postigli su igrači kojima je to primarni zadatak – Šerif Ediaj i Bruno Duarte.

Četvrti gol ove sezone Senegalac je postigao tek iz treće zrele prilike koja mu se ukazala (Hvanga ga savršeno uposlio) dok je Duarte još jednom, već treći put ove sezone, pogodio mrežu psole ulaska sa klupe.

Poslednje, ali ne i najmanja važno pomenuti u izveštaju sa utakmice, jesu navijači Zvezde.

Delije su izašle sa stadiona u 64. minutu, brzo pošto su okačile transparent na kojem su podsetili na nova hapšenja Srba sa Kosova. Prethodno, neposredno pred start drugog poluvremena, postrojili su igrače crveno-belih pred tribinom i dali im podstrek za borbu na terenu.