Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Malme u Švedskoj rezultatom 0:1, u okviru sedmog kola Lige Evrope i tako osigurali plasman u nokaut fazu.
Zvezda će igrati makar u plej-ofu, a u slučaju pobede nad Seltom u poslednjem kolu i nekoliko rezultata koji bi joj išli na ruku, mogla bi da se nađe i direktno u osmini finala drugog po jačini evropskog takmičenja.
Bila je ovo Zvezdina četvrta uzastopna pobeda u Ligi Evrope i to istim rezultatom – 1:0. Prethodne tri bile su pod vođstvom Vladana Milojevića, a sada je na klupi sedeo Dejan Stanković.
Gol odluke postigao je Vasilije Kostov u 16. minutu, kada mu je Marko Arnautović nesebično asistirao, nakon što je i on sam dobio sjajan pas od Rodrigaa i pobegao odbrani rivala.
Prvu šansu na utakmici imao je Malme u trećem minutu. Emanuel Ekong je dobio pas u prostor, pobegao je odbrani Zvezde, a onda prevario Miloša Veljkovića, ali iz veoma povoljne situacije šutirao tik pored gola.
Bilo je to praktično sve što je Malme uspeo u napadu u ovom meču, pošto je u nastavku dominirala Zvezda, stvarala šanse, ali postigla samo jedan gol.
Nekoliko puta je u prvom poluvremenu zapretio Aleksandar Katai, ali mu se nije dalo da zatrese mrežu. Zvezda nije stala ni posle gola, Katai je nastavio da preti, a pred kraj prvog poluvremena opasan šut imao je i Marko Arnautović, ali je lopta otišla preko gola.
U drugom poluvremenu je ponovo Zvezda bila bolji rival. Jung-vu Seol je u 59. minutu dočekao loptu posle prekida i odbitka, „sela“ mu je na nogu, ali je otišla malo pored gola.
Dvaput je pretio i Elšnik, ali je jednom šutirao preko, a drugi put pored gola. Usledio je mirniji period utakmice, Zvezda je kontrolisala dešavanja, a u 85. minutu je Bruno Duarte, inače rezervista, došao do lopte nakon karambola u šesnaestercu, šutirao je iz okreta, ali su centimetri nedostajali da zatrese mrežu.
Inače, Malme za 90 minuta nije uputio nijedan udarac u okvir gola Zvezde, dok se utakmica igrala po veoma hladnom vremenu.
Crveno-beli sada imaju 13 bodova na tabeli, dok je Malme pri dnu sa svega jednim poenom. U poslednjem kolu će Zvezda dočekati Seltu sledeće nedelje na Marakani, dok Malme takmičenje zatvara protiv Genka u gostima.

