29.3 C
четвртак, септембар 12, 2024
NaslovnaSportFudbalZrinjski ubjedljivo poražen u Gimaraešu, u Mostaru mu treba čudo za ulazak...

Zrinjski ubjedljivo poražen u Gimaraešu, u Mostaru mu treba čudo za ulazak u Konferencijsku ligu

Fudbaleri Zrinjskog su poraženi u prvoj utakmici play-offa za ulazak u Konferencijsku ligu u gostima od portugalske Vitorije Gumaraeš rezultatom 3:0.

Vitoria je napala od prve minute susreta, a prvu veliku priliku pred golom Zrinjskog vidjeli smo već u 4. minuti kada su Portugalci izveli uigranu kombinaciju nakon slobodnog udarca Silve, ali je Mulahusejnović izblokirao i odbio loptu u korner.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko poluprilika, no golman Zrinjskog Marić je bio siguran nakon udaraca iz daljine.

Vitoria je povela iz prvog napada u drugom poluvremenu. Tiago Silva je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi je Mangas pogodio za 1:0 i veliku radost domaćih navijača.

Ekipa Zrinjskog se nije oporavila od prvog gola, a već u 51. minuti je primila i drugi. Tiago Silva je izveo korner s lijeve strane, a Borevković je pogodio glavom za 2:0 i sigurno vodstvo Vitorije.

U 63. minuti Zrinjski je ozbiljno zaprijetio kada je Kiš šutirao sa 20 metara iz voleja, a Varela je sjajno odbranio.

Ipak, to je bilo sve što je Zrinjski uradio u ovom susretu, a Saraiva je u 88. minuti postigao gol za konačnih 3:0 i potvrdio ubjedljivu pobjedu portugalske ekipe.

Revanš susret se igra 29. augusta u Mostaru, a navijači Zrinjskog se nadaju da će njihov klub napraviti veliki preokret i da će drugu sezonu zaredom na stadionu Pod Bijelim brijegom gledati utakmice grupne faze Konferencijske lige.