9.3 C
петак, октобар 18, 2024
NaslovnaSportFudbalZrinjski nadigrao Radnik u zaostaloj utakmici pod Bijelim brijegom

Zrinjski nadigrao Radnik u zaostaloj utakmici pod Bijelim brijegom

Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Radnika od 2:0, a golove su postigli Nardin Mulahusejnović i Čamber.

Utakmica u Mostaru odigrana je u okviru zaostalog 3. kola, a Zrinjski je na kraju uspio ostvariti pobjedu.

Utakmica je počela šansom za domaće. Igrala se 5. minuta kada je probao Ćavar, ali brani to golman domaćih.

Nakon toga još dvije dobre šanse za Zrinjski, a onda su u 23. minuti utakmice stigli do prednosti od 1:0. Mulahusejnović je pogodio.

Nova dobra prilika za domaće u 36. minuti, ali sve je upropastio Malekinušić koji je htio biti nesebičan i asistirati Topiću.

Na odmor se otišlo sa minimalnim vodstvom Zrinjskog, a drugo poluvrijeme otvoreno je novom šansom za domaće.

Igrala se 48. minutra, ponovo je u šansi bio Mulahusejnović, ali nema promjene rezultata.

Dobra šansa za Radnik u 56. minuti da dođe do poravnanja. Odlićno je Perišić uposlio Crepaldija koji je pokušao prebaciti Marića, ali brani golman Zrinjskog.

Zatišje nakon toga do 74. minute kada Mulahusejnović postiže gol koji je ipak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Fenomenalnu šansu su imali gosti u 82. minuti. Mehanović je sjajno uposlio Pantelića koji bježi odbrani Zrinjskog. Šutirao je, lopta je prošla pored Marića ali i pored stative.

Opasan napad Radnika u 92. minuti. Pokušao je Albijanić, ali lopta ide pored gola.

Na kraju u 94. minuti Zrinjski stiže do drugog gola. Tri igrača su izašla na golmana. Ćuže je nesebično uposlio Čambera koji pogađa praznu mrežu za 2:0.