10.5 C
среда, септембар 18, 2024
NaslovnaSportFudbalVlahović rešetao protiv Verone: Dva gola Srbina za maksimalan učinak Juventusa

Vlahović rešetao protiv Verone: Dva gola Srbina za maksimalan učinak Juventusa

Fudbaleri Juventusa pobjedili su Veronu 3:0 (2:0) u drugom kolu Serija A, a centralna figura meča bio je Dušan Vlahović.

„Stara dama“ ostala je maksimalna posle dve uvodne runde u italijanskom prvenstvu, a drugu pobjedu u sezoni donio joj je srpski napadač, koji je bio dvostruki strijelac.

Juventus je kao gost poveo u 28. minut meča, a  loptu u mrežu je spakovao srpski fudbaler, posle gužve u šesnaestercu.

Pobjegao je čuvarima, došao pred golmana i na rutinski načun krunisao akiju koju je na polovini terena započeo Kenan Jildiz.

Tražile su sudije VAR provjeru, kako bi utvrdile da li je napadač torinske ekipe možda napravio faul jer su ga trojica čuvala, ali nakon konsultacije, gol je priznat.

Bio je to njegov prvi pogodak ove sezone.

Do kraja prvog dijela, gosti iz Torina uspjeli su da postignu još jedan gol, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Nikolo Savona u 39. minutu

Samo nekoliko minuta igre u nastavku meča bila su dovoljna igračima Juventusda da potvrde pobjedu, a tu odgvornost preuzeo je Vlahović, kada je u 53. postigao svoj drugi gol.

Ovaj put bio je precizan sa bijele tačke, nakon što je sudija dosudio najstrožu kaznu za defanzivca Verone.

Srbin je bio siguran, rutinski je izveo kazneni udarac i donio svom timu velikih 3:0:

Juventus posle dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok je Verona polovičnog učinka od jedne pobjede i jednog poraza