19.9 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalTuga Vojvodine – Maribor slavio golom u 90+8'

Tuga Vojvodine – Maribor slavio golom u 90+8′

Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Maribora prvi meč 3. kola kvalifikacija za Ligu Konferencija rezultatom 2:1.

Novosađanima je ovo treća evropska utakmica ovog leta i verovatno jedna od najmaleroznijih u novijoj istoriji. Izabranici Božidara Bandovića svašta su imali da istrpe u četvrtak uveče u „Ljudskom vrtu“…

Dve prinudne izmene zbog povreda igrača (Radulović i Poletanović), uzalud odbranjeni penal Carevića (Iličić iz odbitka dao gol), potom prečku koja ih je u tom momentu sprečila da poravnaju, onda ih je snašao i crveni karton (Medojević) i na kraju, taman kada su Novosađani pomislili da su sve muke prošle i da nose kući egal – kapitulirali su u osmom minutu nadoknade vremena!

Junak Maribora je Alžirac El Arbi Soudani koji je u 67. minutu ušao sa klupe umesto Barišića i pred sam kraj, bukvalno u psolednjem minutu, matirao Carevića..

Prethodno, Iličić je iz druog pokušaja, pošto je promašio šut se bele tačke, matirao večeras sjajnog Carevića i doneo vođstvo svom timu.

Nedugo potom Medojević je zbog oštrog starta i preterane nervoze zaradio direktan crveni karton i ostavio drugove na „cedilu“.

Prečka gola Maribora tresla se nedugo pre toga kada je Ivanović sjajno gađao na asistenciju Vukana Savićevića iz prekida, u momentu kada su svi očekivali ubačenu loptu.

Sjajni igrači Voše nisu odstupali od hrabre igre uprkos igraču manje u polju, za takav pristup nagrađeni su golom sveprisutnog Serija koji je iskoristio smušenost odbrane Maribora, te „dupli pas“ sa Bamieleom i poravnao u pravom trenutku.

Nažalost, odbrana Voše nije izdražala do samog kraja.

Meč je produžen šest minuta, potom još tri zbog ukazivanja pomoći Careviću i baš u tom intervalu stigao je pogodak domaćih, njihovo veliko slavlje i duboko razočaranje na licima igrača srpskog tima.

Daleko od toga da je Voša ovde završila priču, prava borba tek predstoji u revanšu koji se igra u Bačkoj Topoli.