четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalTežak poraz Zrinjskog za oproštaj od Evrope

Težak poraz Zrinjskog za oproštaj od Evrope

Datum:

Fudbaleri Zrinjskog svoj evropski put završili su u play-offu Konferencijske lige. U dva meča bolja je bila portugalska Vitoria Gimaraeš sa ukupnih 7:0.

Nakon poraza u Portugalu rezultatom 3:0, Zrinjski je večeras u Mostaru odigrao lošu utakmicu i poražen je ubjedljivim rezultatom 4:0.

Zrinjski je igrao dobro prvih pola sata utakmice, ali u finišu prvog poluvremena, totalni debakl Mostaraca.

Poveli su gosti u 32. minuti pogotkom Manu Silve iz penala.

Dvije minute kasnije, stopostotna šansa za Vitoriju. Marić spašava u situaciji jedan na jedan.

U 42. minuti novi pogodak za goste, Santos je iskoristio grešku domaće ekipe i to je bio 0:2, asistent je bio Mangas.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, prava majstorija gostiju. Oliveira fenomenalno pogađa iskosa iz jako teške pozicije od stativu za 0:3 i rezultat prvog poluvremena.

Na startu drugog poluvremena uspavanka u Mostaru sve do 71. minute kada ponovo na scenu stupaju gosti iz Portugala.

Eurogol smo vidjeli u Mostaru u 71. minuti utakmice. Gustavo da Silva Cunja je opalio s velike udaljenosti i pogodio gol Zrinjskog za 0:4.

Nakon četvrtog gola Vitorie, domaći fudbaleri kao da su jedva čekali kraj ove vrlo teške utakmice za njih.

Na kraju utakmice konačnih 4:0 za Vitoriu i ukupnih 7:0 u ovom dvomeču play-offa Konferencijske lige.