9.3 C
среда, октобар 2, 2024
NaslovnaSportFudbalTežak poraz Zvezde na Meaci: Inter pokazao snagu

Težak poraz Zvezde na Meaci: Inter pokazao snagu

Fudbaleri Crvene zvezde pretrpeli su i drugi poraz u Ligi šampiona – Inter je slavio na „Meaci“ rezultatom 4:0.

Zvezda je na kraju razočaravajućeg meča ostala i bez utešnog gola pošto je bio utisak da ga je bar zbog igre u prvom poluvremenu zaslužila.

Domaćin je tokom čitavog meča bio bolji, ali je pokazao nadmoć i kako se kažnjavaju greške u Ligi šampiona tek u drugom poluvremenu kada je dao tri od četiri gola. Strelci za crno-plave bili su Hakan Čalhanoglu, Marko Arnautović, Lautaro Martinez i Mehdi Taremi.

Presing koji su „neroazuri“ sprovodili od prvog minuta pokazivao je koliko su ušli spremni da ne dopuste Zvezdi da diše.

Pokazali su i koliko su ozbiljno shvatili šansu da upišu prvi trijumf, osokoljeni posle sjajne igre u meču na Etihadu sa Mančester sitijem.

Zvezda je, pak, došla sa predznanjem da neće imati svoje navijače iza sebe i posle poraza od Benfike.

Uprkos tome, svaka od ekipa je imala svoje šanse, ali je Zvezda imala i više sreće da ne primi više golova.

Jedini u prvom delu igre dao je Hakan Čalhanoglu u 11. minutu, maestralnim šutem iz slobodnog udarca sa 20, 25 metara.

Gađao je ugao gola Omrija Glazera i pogodio savršeno od stative. Gotovo preslikana situacija kao iz meča sa Benfikom, koja je protiv Zvezde povela slobodnjakom Kerema Akturkoglua u 9. minutu.

To je kažnjeno primljenim golom i Inter se tu nije zaustavio već je pojačao visoki presing na zadnju liniju Zvezde.

Omri Glazer se u 23. minutu iskupio za kiks zbog slabije intervencije kod prvog gola kada je Henriku Mhitarijanu skinuo zicer.

Zvezda je u 29. minutu zapretila kada je Andrija Maksimović šutirao malo pored gola, Vanja Drkušić se koji minut kasnije požalio na povredu, a Marko Arnautović je posle duela sa Spajićem pao i tražio penal.

Mhitarijan je i u 39. minutu promašio veliku šansu kada je pucao preko gola dok je pored njega samo nemoćno mogao da gleda Spajić, a ispred njega je bio jedino Glazer.

Silas Katompa je u 41. minutu šutirao izbliza i malo je razmrdao odbranu Intera, koji je ipak otišao zadovoljniji na pauzu.

Drugo poluvreme počelo je jednom burnom scenom kada je lopta u ruku pogodila Mhitarijana u šesnaestercu Intera.

Sudije to nisu dosudile kao penal, posle čega je Inter duplirao svoju prednost. Igrao se 59. minut kada je Rade Krunić izugbio loptu pred svojim kaznenim prostorom, Taremi ju je uzeo i asistirao Arnautoviću koji je ostao sam pred Glazerom i pogodio je metu za 2:0.

U naredna tri, četiri minuta, Izraelac je odbranio dva zicera, Arnautoviću i Karlosu Augustu, a u igri Zvezde je bio evidentan pad.

Taj pad se nastavio i posle greške Uroša Spajića kada je opet Taremi bio taj koji vrši pritisak i oduzima loptu, pre dodavanja za Lautara Martineza i njegovu poslasticu sa leve strane za 3:0 u 71. minutu.

Šest minuta nakon toga Drkušić je upravo Martineza oborio u svom šesnaestercu, neoprezno je startovao i sudija je pokazao na penal, koji je Taremi pretvorio u gol za 4:0.

Izmene koje je u međuvremenu izvršio Vladan Milojević dale su neke naznake života u igri svog tima, pa je Luka Ilić imao solidan udarac u spoljni deo mreže u finišu susreta.

To je, nažalost, bilo sve od srpskog tima, u kom je Bruno Duarte pred kraj probao da proigra Nemanju Radonjića.

Radonjić je ostao kratak za nekoliko koraka i nije bilo pogotka, a rezultat je ostao 4:0.

Zvezda naredni meč igra protiv Monaka 22. oktobra, dok Inter, koji je upisao prvu pobedu u elitnom takmičenju, sledeći meč igra 23. oktobra protiv Jang Bojsa u Bernu