22.7 C
четвртак, септембар 19, 2024
NaslovnaSportFudbalSrbija sačuvala obraz i zaustavila šampiona Evrope: Remi bez golova na stadionu...

Srbija sačuvala obraz i zaustavila šampiona Evrope: Remi bez golova na stadionu Rajko Mitić

Fudbaleri Srbije su remizirali protiv evropskog šampiona Španiju u prvom meču A divizije Lige nacija Završilo je bez golova 0:0.
Utakmica je odigrana na stadionu „Rajko Mitić“.

Španija jeste bila bolji rival, imala je daleko više od igre, ali realno nije stvorila mnogo prilika. Najbolje je u II poluvremenu propustio Lamin Jamal.

Međutim, imala je i Srbija svoje šanse. Najbolju je propustio Luka Jović. Bilo je još nekoliko kontranapada u II poluvremenu koje su mogle bolje završiti ali Piksijev podmladjen tim nema za čim da žali.

Teško je reći da je neriješen rezultat najpravedniji ishod meča jer Španije je u nastavku meča bukvalno svakog trenutka opsjedala gol Rajkovića, međutim odbrana na čelu sa Pavlovićem i Milenkovićem je djelovalo briljantno.

Takođe treba imati u vidu da je Srbija bila lišena pomoći Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića i Sergeja Milinkovića Savića.

Evo kako je izgledala statistika meča Srbija-Španija.