22.6 C
четвртак, септембар 12, 2024
NaslovnaSportFudbalSjajni Borac odolio Ferencvarošu u Budimpešti: Piše li se istorija za sedam...

Sjajni Borac odolio Ferencvarošu u Budimpešti: Piše li se istorija za sedam dana u Banjaluci?

Fudbaleri Borca remizirali su u prvoj utakmici plej-ofa protiv Ferencvaroša. “Crveno-plavi“ u Banjaluku idu sa rezultatom 0:0 koliko je završeno na “Grupama Areni“.

Dobro su banjalučki ‘’crveno-plavi’’ otvorili utakmicu. Dosta je to sigurno i komkaptno izgledalo, pogotovo kada je riječ o posljednjoj liniji. Majers i Karolina pokazuju po ko zna koji put kakav su tandem.

Jovo Lukić je u 14. minuti šutirao, ali je lopta otišla preko gola. Jedna brza akcija iz auta, dobar prijem prsima, ali neprecizan udarac fudbalera banjalučkog kluba.

Nije mađarski velikan tako lako pronalazio put gola gostiju. Bilo je tu dosta mučenja u fazi organizovanja napada, ali i sredina terena je dosta dobro odrađivala svoj posao, Skorup i Grahovac diktirali su tempo.

Počeo je polako i Ferencvaroš da se budi, igrala se 26. minuta kada je poslije jednog kornera Manojlović dobrom odbranom spriječio zaostatak svog tima.

Kako se prvi dio igre približavao kraju tako je i domaćim nametao svoj ritam te je sve više stvarao šanse i prijetio.

Na pauzu se otišlo sa rezultatom 0:0.

Drugi dio igre počeo je dosdta podjednako sa najviše dešavanja na sredini terena. Dosta borbe, ali I pogrešnih pasova.

Manojlović je bio na visini zadatka te je u 56. minuti ponovo dobro odbranio i tako sačuvao ‘’crveno-plave’’ u igri.

Počeli su igrači kluba iz Banjaluke da imaju dosta problema sa grčevima što ukazuje da ih je gust raspored i puno uktamica u posljednje vrijeme sustigao. Skorup je izašao radi takvog jednog razloga, a Jovo Lukić se žalio na slične probleme.

Ruku na srce, nismo vidjeli previše fudbala u drugom poluvremenu. Dosta je bilo lopti unazad, dostqa pogrešnih pasova i uglavnom napadi bez previše odlučnosti da se krene konkretnije ka golu protivnika. Manojlović je još jednom pokazao zašto je bio najbolji pojedinac na ovoj utakmici. Sjajna odbrana u posljednjim minutama čime je sačuvao rezultat.

Do kraja nismo vidjeli previše uzbuđenja te se utakmica završila rezultatom – 0:0.

Podsjećamo, revanš je programu za sedam dana na ‘’Gradskom stadionu’’ u Banjaluci.